Forrás: Bors
Hiába vezetett országszerte hat táncstúdiót, irányított egyszerre 30–40 trénert, rendezett rúdtáncversenyeket, és volt nemzetközi bíró is, sokan mégsem vették komolyan Pirner Almát. A ma már 38 éves családanyát fiatalkora óta megbélyegzik az üzleti életben, hisz szerinte az emberek képtelenek elfogadni pikáns múltját.
– A nőknek alapvetően sokkal nehezebb boldogulniuk az üzleti szférában, mert nem vesznek komolyan minket, gyakran lenéznek, és semmibe vesznek. Ez a fizetésekből is abszolút látszik, hisz a férfiak ugyanabban a pozícióban általában sokkal többet keresnek, mint nőtársaik. Én magam is megbélyegezve élek közel húsz éve. Azóta, hogy 22 évesen megalapítottam az első cégemet – kezdi a Borsnak Pirner Alma, aki sokáig a vetkőzésből élt, majd elsőként ismertette meg hazánkkal a rúdtáncot, mint sportot.
– Amikor létrehoztam az első táncstúdiómat, mindenki kinevetett és lenézett. Azt hitték, hogy prostituáltakat akarok kiképezni, és azt mondták, hogy engem is biztos csak egy gazdag öregember tart el. Mindezt azért, mert korábban az éjszakában dolgoztam, később pedig szerettem volna vinni valamire. Másfél éven át próbáltam bebizonyítani az embereknek, hogy nincs igazuk, másfél évig mentem széllel szemben, mire sikerült megszerettetnem, és megismertetnem az emberekkel a rúdtáncot. Noha, a mai napig érnek megkülönböztetések, és ma is sokan felemlegetik a múltamat, de mostanra megtanultam elengedni ezeket. Végtére is, bármit teszek, az emberek többsége mindig „csak egy sztriptíztáncosként” fog rám tekinteni. Lényeg, hogy a családom és én tudom, hogy mire vagyok képes, azt a 120 ezer tanítványt az online cégemben pedig nem a szél hordta össze, hanem egyesével meg kellett dolgozni értük – összegezte Pirner.