Aktuális

Csilla napi 6600 forintból járja be Ázsiát

Bors

Létrehozva: 2020.01.18.

Ki ne szeretne télvíz idején egy napsütötte, meleg helyen lenni? Péter Csilla úgy döntött, hogy megvalósítja az álmát, és egy is­kolatáskányi motyóval indult útnak Ázsiába.

Csilla napi 6600 forintból járja be Ázsiát

Ha valakit igazán érdekel ez a földrész, akkor ennek fölfedezésére nem elég egy-két hét. A nagykállói lány annyi mindent meg akar nézni a keleti vidéken, hogy négy hónapot szánt a túrára, és lehet, hogy így sem fér bele neki minden.

– Tavaly tavasszal megfogadtam magamnak, hogy ha egyszer két munkahely között leszek, belevágok egy ázsiai körútba. Pár hónappal később más okok miatt ugyan, de felmondtam, épp amikor ott a száraz évszak kezdődött. Ezt a lehetőséget nem hagyhattam ki – mondta a Borsnak a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei lány.

– Indulás előtt rengeteg blogot, fórumot olvastam főként angol nyelven a hátizsákos költségvetésről. A sok-sok információnak hála Csillának sikerült már előre meghatározni az utazás költségvetését, a repülőjegytől kezdve az ételeken át mindenre gondolt.

– A repülőjegy foglalásánál az a legjobb, ha az indulást tekintve rugalmasak vagyunk, akkor már 1-2 nap eltéréssel is több ezer forintot lehet spórolni. Az utasbiztosítás lehetőségét szintén érdemes alaposan körbejárni, és csak azután dönteni, hogy minden megkérdezett cégtől árajánlatot kaptunk. A vízumra és határátlépésre szánt összeg mellett én napi 20 fontos, azaz nagyjából 7800 forintos limitet szabtam, ami lefedi a szállást, étkezést, belföldi utazást, helyi SIM-kártyát, belépőket és minden egyebet. Most, több mint két hónapot összeadva, körülbelül 6600 forint a napi átlagom anélkül, hogy kuporgatnék. Ez természetesen azzal jár, hogy hotelek helyett hostelekben alszom, puccos éttermek helyett utcai árusoknál és olcsóbb kifőzdékben eszem, illetve tuk-tuk helyett sétálok, helyi tömegközlekedéssel utazom vagy stoppolok.

Sokat lehet spórolni, ha tájékozottak vagyunk: kevés utánaolvasással is hamar kiderülhet, hol van a legjobb pénzváltó, vagy melyik az a busz, amit a helyiek is használnak, de már az is elég, ha a piacon tudjuk valaminek az értékét, így nem dőlünk be a turis­táknak szabott áraknak. Persze, ha valamit megkívánok, legyen az egy pizza, koktél vagy masszázs, akkor nem sajnálom a pénzt, és ugyanez igaz a szervezett programokra is. Mégiscsak nyaralok – mondja mosolyogva a nagykállói lány.

Az étkezéssel sincs problémája annak ellenére, hogy saját bevallása szerint szörnyen válogatós. Emiatt eddig csak egyszerű ételeket próbált ki, a pad thai lett a kedvence. Viszont ha ínyencebb lenne, megkóstolhatná a sült patkányt, a szöcskét, a lárvát vagy a skorpiót is. Csilla egyébként mindössze egy 35 literes űrtartalmú hátizsákkal vágott neki a keleti földrésznek. Ez a méret nem nagyobb, mint egy olyan hátizsák, amit a felsőbb éves diákok használnak. Hiába van úton már két hónapja, ennyi motyó bőven elég neki.

– Mondjuk úgy, hogy nagyon szorgalmas diák vagyok, 8-9 kilós a hátizsákom. Igyekeztem csak a legszükségesebbeket magammal hozni: körülbelül egyheti váltóruhám van, az is helytakarékosan, apróra göngyölve. Egyik legpraktikusabb darabom egy nadrág, amelynek szára fel-le cipzározható – árulta el a praktikáját Csilla.

Péter Csilla utazásait itt követhetik.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek