Utasszállítóból fegyver- és drog- csempész, majd Amerika egyik legnagyobb téglájává vált Barry Seal, akinek még az amerikai kormány is segítette munkásságát. A két olda- lon is játszó csempész végül hét lövést kapott fényes nappal, valószínűleg a kartellek bosszújából.
Nem mindennapi életet élt Barry Seal, akit adrenalin- és pénzfüggősége hajtotta végül a vesztébe. A legfiatalabb pilótaként vezethetett az amerikai Trans World Airlinesnál egy 747-es repülőgépet, karrierje szépen ívelt felfelé.
Seal számára ez nem volt elég, fegyvert és kábítószert kezdett csempészni, de 1972-ben letartóztatták Mexikóban. A börtön csak még jobban felerősítette a csempészet utáni vágyát és újabb kliensekkel bővült a repertoárja. A fegyvercsempészetet egy pillanat alatt felváltotta a drogkereskedelem, ezt kihasználva Seal látta el droggal az egész USA-t.
A hetvenes évek végén Hondurasban 25 millió dollárnyi értékű kokainnal felpakolva tartóztatták le, mégis csak kilenc hónapot kellett a rácsok mögött töltenie. Seal tovább építette karrierjét a rácsok mögött, megismerkedett egy híres csempésszel, William Roger Reevesszel, aki bemutatta őt szabadulása után Pablo Escobar Medellín kartelljének, akik akkoriban egész Amerikát ellátták kokainnal.
Barry innentől egy kis reptérről folytatta csempész életét, tonnaszámra vitte a kokaint az amerikaiaknak. A siker egészen 1984-ig tartott, amikor egy nagy szállítmány quaaludedal (tudatmódosító kábítószer) elfogták a floridai hatóságok. A bíró tíz év börtönt szabott ki rá, de Barry felajánlotta a hatóságoknak, hogy információkkal látja el főnökeiről. Akkor visszautasították az ajánlatát, ezért egészen Washingtonig ment, hogy az akkori alelnökkel George H. Bushhal tárgyaljon.
Így történt, hogy az amerikai kormány engedélyével, mikrofonokkal és kamerákkal felszerelve több tonnányi drogot csempészhetett az Egyesült Államokba. Olyan értékes felvételeket készített a CIA számára, amiken jól látszik például Pablo Escobar, amint 1200 kilogrammnyi kokaint pakol fel a gépre. Az akkori amerikai elnök, Ronald Reegan fittyet hányva a titkosszolgálatra, még aznap kamerák elé állt, és megmutatta a bizonyítékokat a drogcsempészet valóságáról. Ez természetesen Barry halálos ítélete is volt egyben, hiszen minden kartell számára nyilvánvalóvá vált, hogy Barry az amerikaiak besúgója volt.
Seal alkut kötött a bírósággal, hogy nem kell letöltenie a 10 év börtönbüntetést, de helyette mindennap közösségi munkán kell részt vennie a Baton Rougee-i Üdvhadsereg mellett. Barry nem kérte a tanúvédelmi programot, már a következő csempészbiznisz járt a fejében, hiszen nem tudott a fejére kitűzött félmillió dolláros vérdíjról.
1986. február 19-én leparkolt kocsijával, amikor tizenöt golyó fúródott autójába. A kivégzésben hét töltény találta el, három a mellkasába fúródott, négy pedig a fejébe.
Életéből 2017-ben készült film, Tom Cruise játszotta el a pilótát, aki lebuktatta Pablo Escobart.