Forrás: Shutterstock
A bíbor kasvirág, vagy más néven echinacea immunrendszert erősítő gyógynövényként ismert. A vadon is termő margaréta-szerű, bíbor-lila virágú kasvirág 15 centiméter magasra is megnő. Gyógyászati célokra a növény föld feletti részeit és gyökerét gyűjtik, a legtöbb hatóanyagot a nyers gyökér tartalmazza.
Gyógyhatásai: természetes fertőzés- és gyulladásgátló: védi a szervezetet a különböző kórokozóktól, baktériumoktól, vírusoktól, gombáktól. Enyhe, középsúlyos megfázás, légúti és húgyúti fertőzés, mandulagyulladás, szájpenész és középfülgyulladás kiegészítő és megelőző kezelésére alkalmas. Külsőleg nehezen gyógyuló sebek, gyulladásos bőrbetegségek esetén használhatja. Nem csupán lerövidíti a nátha vagy a megfázás gyógyulási idejét, hanem meg is akadályozza annak kialakulását, amennyiben a tünetek első jelentkezésekor alkalmazza.
Tipp: a lehorzsolt bőrt érdemes néhány csepp kasvirággal kezelni. Torokfájásra és mandulagyulladásra gargarizáljon hígított kasvirágtinktúrával.
Hozzájuthat tabletta, kapszula, cseppek, szirup és oldat formájában. Legjobb a folyadék, a frissen préselt lé vagy alkoholtartalmú oldat, amely 5:1 arányú koncentrátumot tartalmaz. Szedése kúraszerűen ajánlott, 6 hét után szünetet kell tartani!
Jó tudni: a nyelven bizsergő érzést okozhat, ami természetes jelenség, nem veszélyes.
Ellenjavallat: napraforgóallergiások a kasvirággal szemben is valószínűleg azok lesznek. Autoimmun-betegségeknél konzultálni kell a kezelőorvossal, várandós és szoptatós kismamák részére szintén nem ajánlott.