Természetesen nem a szupermodell Molly Sims volt a tulajdonosa a több mint 150 karátnyi gyémánttal díszített platina szettnek. Csupán 2006-ban ő mutathatta be tökéletes testén a közel 7 milliárd forintot érő, alig takaró holmit. Egy biztos, akárkihez is került végül, garantáltan nem a strandon viseli.
Az elvált amerikai nő, aki miatt VIII. Eduárd még a trónról is lemondott, szintén nagy ékszergyűjtőnek számított. Egyik leglátványosabb szerzeményét a Cartier készítette 1952-ben, s egy gyémántokkal kirakott párducot ábrázol, amely tökéletesen simul a csuklóra. Legutóbb a Sotheby’s aukciósház árverésén bukkant fel, s állítólag egy titokzatos milliárdos halászta el Madonna orra elől, aki szintén ácsingózott az ékszerre.
Napóleon 1810-ben, házasságuk alkalmából lepte meg feleségét, I. Ferenc osztrák császár lányát a 79 smaragddal és több mint ezer gyémánttal kirakott fejdísszel. A császárné halála után egészen 1953-ig családi tulajdonban maradt, akkor a leszármazottak eladták a Van Cleef & Arpels ékszerháznak. A műhely az ötvenes évek közepén darabokra szedte és a köveket új ékszerekben használta fel.
Az óceán szíve néven ismert gyémántékszert James Cameron filmje tette igazán ismertté. A Kate Winslet alakította Rose ugyanis csak ezt viseli, amikor jóképű hódolója lerajzolja, majd a mozi végén, immár megöregedve, az idős asszony a tengerbe veti az ékszert. A forgatáson természetesen csak a mását használták. Az eredeti, szív alakú gyémánt 15 karátos, és hozzá készített lánccal együtt közel 5 milliárd forint az értéke. 1998-ban egyébként a film híres betétdalát éneklő Céline Dion viselhette az Oscar-díj-átadón, ami a legdrágább ékszer volt, amit addig a ceremóniára fölvettek.
A legendás színésznő imádta az ékszereket, és élete során – elsősorban férjeinek köszönhetően – látványos gyűjteményre tett szert. Egyik kedvence az volt, amelyet szintén színész párjától, Richard Burtontől kapott, akihez kétszer is hozzáment. A 33 karátos fehér gyémántgyűrűt 2011-ben árverezték el, közel 2 milliárd forintért, és állítólag egy gyűjtőhöz került.
Hitchcock kedvenc színésznőjének, Grace Kellynek a kezét nem mindennapi ékszerrel kérte meg III. Rainer monacói herceg. 10,47 karátos gyémánt mellett még két kisebb drágakő is díszítette a pazar gyűrűt, amit a hercegné annyira szeretett, hogy többé szinte le sem vette. Még a forgatáson sem, így viselte például az ujján a Gazdagok és szerelmesek című filmben, ahol Bing Cosby és Frank Sinatra volt a partnere. Az ékszer értéke körülbelül 1,5 milliárd forint.
VI. György feleségének – aki a jelenlegi uralkodó, II. Erzsébet édesanyja volt – készült a korona, amelynek fő ékessége a Koh-i-Noor gyémánt. A kő valószínűleg Indiából származik, és eredetileg 793 karátos lehetett. Sok viszontagságon ment keresztül, mire a Brit Kelet-indiai Társaság 1850-ben Viktória királynőnek ajándékozta, de akkor már csak 109 karátos volt. Viktória hitt a gyémánt átkában – miszerint a férfitulajdonosokra halált hoz –, ezért végrendeletében kikötötte, egyedül női uralkodó vagy királyi hitves örökölheti. Napjainkban a londoni Towerben tekinthető meg az Egyesült Királyság koronaékszerei között.
Károly hercegtől kapta eljegyzésük alkalmából a fehérarany ékszert, amelyet egy 18 karátos zafír, valamint körülötte 14 kisebb gyémánt díszít. Akkoriban 60 ezer dollárra (18 millió Ft) becsülték az értékét, mára több mint a dupláját éri. Az anyai örökséget később Vilmos herceg húzta választottja, Kate Middleton, azaz Katalin hercegné ujjára.