Hétfőn bezártak az iskolák, és egyre több vállalat dönt úgy felelősségteljesen, hogy otthoni munkavégzést tesz lehetővé. A bezártság azonban számos konfliktust generálhat.
Forrás: shutterstock
Kovács Ildikó önvédelmi szakértő szerint eljött az ideje, hogy valóban odafigyeljünk egymásra, így ugyanis lehetőség lesz elkerülni a stresszt, a konfliktusokat és a mozgáshiány miatti gyerekkori agresszivitást. Íme az ő tippjei.
1. Adjon pár napot magának, hogy kialakítsa a napirendet! A gyerekek ettől biztonságban fogják érezni magukat, és csökkenni fog a hisztik száma.
2. Naponta két-három alkalommal teremtsünk lehetőséget a gyermek számára a mozgásra vagy a kertben, vagy tárja ki a nappali ablakát, hogy bejöjjön a friss levegő!
3. A napirendben határozzon meg olyan idősávot, amikor csak a gyerekre koncentrál! Ekkor ne vegye fel a telefont, ne nézzen híreket! Vonja be az otthoni feladatok elvégzésébe, a takarításba vagy éppen a főzésbe.
4. A tanuló- és munkaidőben szeparálják el magukat különszobákba. Jelölje ki a „munkahely” és az „iskola” területeit, ahol kizárólag a munkavégzés illetve a tanulás zajlik! Az étkezőasztalon ne dolgozzon, azt hagyja meg a közös ebéd és vacsora színterének!
5. Természetesen nem leszünk mindig nyugodtak és a gyermekeinkből is előtörhet a feszültség akár naponta több alkalommal is. Vegye észre ennek az első jeleit, szakítsa meg tevékenységét 10-15 percre, és terelje el a figyelmét!
6. Ha már meg van a konfliktus, kezelje higgadtan, ugyanakkor hagyja, hogy a gyerek levezesse a feszültségeit!
7. Legyen következetes és példamutató! Ne várjon el olyat, amit szülőként sem tud megtenni!