Talán sok diák örömmel fogadta, hogy nem kell iskolába menni, a tanulás azonban ebben a rendkívüli időszakban sem maradhat el.
Forrás: shutterstock
A digitális felkészülés sok gyermek számára jelenthet kihívást, ezért a K&H összeszedte, hogy mik azok a legfontosabb dolgok, amiket érdemes betartani, hogy könnyen és gördülékenyen menjen az otthoni tanulás.
Elsősorban a gyerekeknek adunk most tanácsokat, de egyben a szülőknek is, akik segíthetnek betartatni ezeket a szabályokat.
Képzeld, hogy suliban vagy!
Az otthoni tanulás egyik legfontosabb pontja, hogy ki tudd kapcsolni azt, hogy te most otthon vagy. Ehhez kell egy olyan rész, sarok a lakásban, szobában, ami csak a tanulást szolgálja.
Szabj határokat!
A figyelem megőrzésében sokat segítenek a szabályok és a munka-pihenés egyensúly megőrzése. Alakíts ki egy napirendet, és gondold át, milyen feladataid vannak! Így a számítógép vagy a tankönyv elé már tiszta fejjel tudsz ülni, és azt is könnyebben látod, mikor marad idő a kikapcsolódásra, játékra.
Tarts szünetet!
Ahogy azt a suliban is tennéd, tarts szünetet! Mozogj, szellőztess, igyál egy pohár vizet, és egyél: ezek mind szükségesek ahhoz, hogy figyelni tudj.
Viszont túlzásba se ess!
Ne nassolj folyamatosan a gép előtt, mert a sok csipegetés elveszi a koncentrálóképességet.
Ne tanulj túl sokat!
Első hallásra furának tűnhet, de ha otthon, egyedül készülsz, az egyik leggyakoribb hiba az lehet, hogy túl sok időt hagysz rá. Ekkor könnyedén magával ragadhat az internet, ami elvonja a figyelmed. Remek segítség lehet egy családtag, aki időnként kikérdez.
Tanulj offline!
Akinek könnyen eltereli a figyelmét a tanulásról az online jelenlét, az új üzenetek, információk érkezése, azok kapcsoljanak offline-ba: tanulj inkább könyvből, jegyzetből vagy mentsd le a dokumentumot, és kapcsold ki az online módot.