Aktuális

Itt van hét állítás a koronavírusról, amit jobb ha gyorsan kiverünk a fejünkből

Bors

Létrehozva: 2020.03.27.

Rengeteg tévhit kering a neten a koronavírussal kapcsolatban, amit hajlamosak vagyunk elhinni. Most gyorsan eloszlatunk ezekből hetet.

1. Tévhit: A vírus elleni oltás már elkészült

Nem ,nem igaz! Jelenleg a vírus ellen nincs oltás. Johns Hopkins kutató szerint: a koronavírus ellen még nem létezik oltás.

A kutatók gőzerővel dolgoznak rajta, de hogy kézzel fogható eredményt is fel tudjanak mutatni, arra még hónapokat kell várni.

2. Tévhit: Kínából rendelt csomagon keresztül elkaphatom a betegséget

A COVID-19 elsősorban cseppfertőzés útján terjed, tehát bár technikailag lehetséges, hogy egy keletről rendelt terméken vagy csomagolásán egy cseppnyi emberi váladék megtalálható legyen, de ha még így is lenne, a vírus nem tud túl sokáig életben maradni gazdatest nélkül.

Azaz: egy hetekig, vagy hónapokig utazó csomagon biztos hogy nincs COVID-19 vírus.

3. Tévhit: A maszk megvéd a fertőzéstől

Most nem a speciális, sebészeti arcmaszkokról van itt szó, hanem azokról, amit viszonylag könnyen beszerezhetünk. A betegség, ami cseppfertőzés útján terjed, könnyen áthatol a maszk szálain, vagyis a cseppek ami a vírust tartalmazza.

Taylor Graber orvos szerint a kézmosás, a kézhigiénia is bőven elegendő, ha a megelőzésről van szó. Tehát ha nem vagyunk orvosok vagy már elve betegek, törekedjünk inkább a kézmosásra és a közvetlen emberi kontaktok kerülésére.

4. Tévhit: A hőmérséklet emelkedése megöli a vírust

Kering egy legenda, miszerint a nyár majd legyőzi a vírust, hiszen a melegben elpusztul. De ez nem igaz! A COVID-19 fertőzési képessége nem csökken meleg időben.

Vannak ciklusai a vírusoknak, ez igaz. De ne ettől várjuk majd a megváltást. Egy koronavírus nyáron is ugyanúgy képes a fertőzésre.

5. Tévhit: A forró fürdő megvéd a fertőzéstől

Nagyon jó lazulni, relaxálni egy kád forró vízben, de ez nem véd meg a fertőzéstől. A WHO számtalanszor kiemelte már: a forróvíz nem véd meg senkit sem a vírustól.

A testünk hőmérséklete 36,5 – 37 fokos marad függetlenül a zuhany vagy a kád víz hőmérsékletétől.

6. Tévhit: A fokhagyma megvéd a fertőzéstől

Sok pletyka kering arról a neten, hogy a fokhagyma leves védelmet nyújt a fertőzéssel szemben.

Nem igaz, nem véd. Maradjunk a kézmosásnál és a kontaktus kerülésénél.

7. Tévhit: Szúnyogcsípéssel is megkaphatom a betegséget

A WHO szerint nincs bizonyíték arra, hogy a fertőzés szúnyogcsípéssel átvihető egyik emberről a másikra.

A vírus elsősorban cseppfertőzéssel terjed, amit a beteg köhögéssel vagy tüsszentéskor ragaszthat másokra. Vagy a kézbe tüsszentés után megérint valamit, aztán nagyon rövid időn belül más is hozzáér, majd a már fertőzött kezét még kézmosás előtt az arcához, szeméhez, orrához érinti.

via

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek