Aktuális

TOP7 meglepő tény a Földünkről – Tudta, mekkora a tavasz sebessége?

Bors

Létrehozva: 2020.03.01.

Rengeteg olyan meghökkentő dolog van a világban, amire egyszerűen nincs magyarázat. De nem kell az űrig merészkedni, a mi kis bolygónkon is akadnak olyan furcsaságok, amelyekről talán még nem is hallottunk. Ezekből gyűjtöttük össze a legérdekesebbeket.

TOP7 meglepő tény a Földünkről – Tudta, mekkora a tavasz sebessége?

7.Összeállhat Pangea

Körülbelül 300 millió évvel ezelőtt a Földön egyetlen szuperkontinens volt, a Pangea. Ez az egy hatalmas földrész szakadt az évmilliók során több részre, így jöttek létre a mai kontinensek. A tudósok szerint 250 millió éven belül a Pangea összeállhat, s újra egyetlen földrészből fog állni a Föld. 

* * *

6.Föld alatti folyó

Négy kilométerrel a földfelszín alatt folyik a Hamza, ami az Amazonas iker­folyója. Szélessége mintegy 400 kilométer, a hossza pedig körülbelül 6000 kilométer. A Hamza nagyon lassú folyású, és a felszín alatt az Atlanti-óceánba ömlik. 

* * *

5.A Tien-san titka

A hegymászóknak nem újdonság, hogy ahogy egyre feljebb jutnak a csúcs felé, a vérnyomásuk is emelkedik. De a Tien-san-hegységben egyáltalán nem jellemző ez a jelenség. Az ott élők vérnyomása sokkal alacsonyabb a többi néphez képest. 

* * *

4.Szappanos talaj

Kimolosz görög szigetnek elképesztő tulajdonsága van, ha esni kezd az eső, az egész szappanhabban úszik. Ennek az Égei-tengerben fekvő szigetnek ugyanis a talaja szappanos agyagból áll. A helyiek ezért ezt a természetes változatot használják a boltban kapható helyett. 

* * *

3.Száguldó tavasz

Különböző növényeket vizsgáltak a tudósok, hogy választ kapjanak arra a kérdésre, hogy mekkora a tavasz sebessége. A más-más területen elvégzett vizsgálatok alapján kiszámolták, hogy körülbelül 3,2 kilométeres óránkénti sebességgel száguld a kellemes tavaszi idő. 

* * *

2.Negatív rekord

1983. július 23-án az antarktiszi Vosztok állomáson –90,4 Celsius-fokot mutatott a hőmérő higanyszála. Ezt az elképesztő eredményt az­óta sehol nem döntötték még meg, ráadásul a hőmérsékletet egy hűvösebb nyári napon mérték. 

* * *

1.Visszatérő árnyék

2016-ban egy egészen egyedülálló jelenséget kapott lencsevégre a Himawari 8 japán meteorológiai műhold. A felvételen jól látszik, hogy egy fekete árnyék suhan át az egyébként világos, nappali földrészen. A jelenséget napfogyatkozáskor videózták le, ami legközelebb 2034-ben várható újra a Földön. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek