Varró Dániel azon kevesek egyike, akik már életükben bekerültek az érettségi tételek közé, így fordulhatott elő, hogy Rókusfalvy Lilinek is érettségi tétele volt: „Örkényt húztam végül, de azt hiszem, a Túl a Maszat-hegyenből voltam a legfelkészültebb”.
Ám nem volt mindig egyértelmű, hogy költő lesz belőle, péntek este a Családmeséink adásában elmeséli Lilinek, hogy miért is ragadott tollat és születtek meg az első versei:
„A két évvel idősebb nővérem már óvodásként nagyon ügyes verseket írt, mindenki dicsérte, milyen jók, milyen tehetséges. Engem ez kistestvérként kicsit bosszantott és az asztalra csaptam. Azt gondoltam, hogy ha a testvéremnek megy, akkor hátha nekem is sikerülni fog. Így kistestvéri féltékenységből kezdtem el írni”
– mesélte Lilinek a József Attila-díjas költő, akinek első írása, a Nyuszika trilógia, 12 éves korában jelent – „Akkor tanultuk a Toldit, ami nagyon megihletett és megírtam a Nyuszikát, a Nyuszika szerelmét és Nyuszika estéjét, ami megjelent azt hiszem 50 példányban az iskolanapra.Darabonként 20 forintért árusítottuk és elkapkodták. Ezzel kezdődött a költői pályám”
– tette hozzá mosolyogva Varró Dani, aki azt is elárulta az M2 Petőfi TV-n, hogy feleségével 30 évesen egy író-olvasó találkozón beszélgettek először, és bizony házasságuknak nem csak a jó oldalát, hanem veszekedéseiket is versbe szedi.