Igyekeznek a biztosítótársaságok alkalmazkodni a koronavírus-járványhoz. Akinek van életbiztosítása, és elkapta, annak nem kell aggódnia, ellenben ha karanténba kerülünk, már problémás a helyzet.
Forrás: Shutterstock
Magyarországon sokaknak van biztosításuk, de fontos kérdés, hogy ez a mostani, koronavírus-járvány idején mire is terjed ki valójában? Az egész világot sakkban tartó kórokozó a biztosítószakmát is megrokkantotta.
– A koronavírus az egész szakmát sokkolta, rengeteg szerződést kellett újrakalibrálni, hiszen ilyen tétel nem szerepelt benne. Természetesen ebből nem lehet kihátrálni, a biztosítónak kötelessége segíteni bizonyos esetekben, ahogy ez meg is valósul – mondta el a Borsnak egy független szakértő.
Vizsgálják, betartjuk-e az előírásokat Egy életbiztosítás két dolog miatt lehet hasznos a koronavírus esetén: a haláleseti és a kórházi napi térítés miatt. Előbbit minden életbiztosítás tartalmazza, utóbbiért viszont többnyire fizetni kell. Ha még csak most kötné meg a szerződést, akkor át kell esnie orvosi vizsgálatokon, és ki kell várnia a többhetes elbírálási időt. A biztosítók azt is nézik új szerződés esetén, hogy betartja-e a kormány előírásait, nem jár-e olyan helyeken, ami például tiltott. Ha ez gyanítható, biztosan nem fog kapni most a koronavírus-járvány alatt életbiztosítást.
Fontos tudni azt is, hogy a balesetbiztosítás nem fog a járvány esetén téríteni, hiszen a vírusos megbetegedés nem minősül balesetnek. Valamint azt is: a kifizetések biztosítófüggőek, az azonnalitól a két hónaposig is kiterjedhetnek. Otthoni karanténért nem jár pénz Ha karanténba kerül idehaza, azaz otthon kell maradnia, az önmagában nem számít biztosítási eseménynek, azaz nem fizet alapvetően a biztosító. Ha otthonról is tud dolgozni, akkor pedig végképp nem.
Ha viszont olyan szektorban tevékenykedik, amely a járvány miatt erősen érintett, tehát nem tudja elvégezni a kötelező feladatokat, és netán mindez a munkahelye elvesztésével jár, akkor a biztosítójával kell egyeztetni a részletekről.