Aktuális

Fegyelmezettebbé váltak a vásárlók a korlátozások bevezetése óta

R. K.

Létrehozva: 2020.04.08.

Korábban őrült módjára felvásároltak mindent a magyarok az üzletekben, de a kormány korlátozásai a jelek szerint észhez térítette őket. A kisboltokban és a piacokon fegyelem uralkodik, de a szupermarketekben is jelentősen jobb a helyzet.

Fegyelmezettebbé váltak a vásárlók a korlátozások bevezetése óta

Forrás: Bors

A magyar kormány és az Operatív Törzs szigorúan arra kérte a magyar lakosságot a koronavírus-járvány okozta jelentős veszélyhelyzet miatt, hogy mindenki maradjon otthon, és csak létszükség esetében, például vásárolni járjon el.

A fővárosi lakosok ezt nem igazán értették meg, rengetegen kijárnak a szabadba. Na, és mi a helyzet a bevásárlással? Erre voltak most kíváncsiak a Bors munkatársai. 

Kiszolgálás maszkban és kesztyűben

Egy XIII. kerületi kisbolt tulajdonosa, Gróf Gábor köti magát a szabályokhoz: csak az jöhet be hozzá, aki belefér a kormány által előírt határozatba.

– Én kizárólag maszkban és kesztyűben szolgálom ki a vevőket. Nagyon ügyelek rá, hogy tartsuk a kilenctől délig tartó szabályt, ekkor csak 65 év felettiek jöhetnek be. Másokat nem szolgálok ki ebben az időszakban. Ugyanez igaz fordítva is, később a nyugdíjasoknak is otthon a helyük. A koronavírus nem játék, fontos a fegyelem! – jelenti ki a kisbolt tulajdonosa.

Összevesztek a friss áruért

Ezt követően az egyik környékbeli szupermarket felé vettük az irányt, ahol azonban nem túl fényes a helyzet. Egészen sokan voltak dél tájékán, sokan nem hordtak maszkot, és fittyet hánytak az előírásokra, azaz: próbáljunk minél nagyobb távolságot tartani a másiktól.

A zöldséges résznél egyenesen tumultus volt, és egy kisebb veszekedés szemtanúi is voltunk a friss áru miatt. Két fiatal srác, Bálint és Máté is ekkor vásárolt. Noha maszkot nem viseltek, igyekeztek minél gyorsabban lerendezni az egészet.

Érintkezés nélküli piac

Dunakeszin rendkívüli módon figyelnek a koronavírus okozta fertőzések elleni védekezésre. A péntekenként üzemelő piacon csak és kizárólag érintés nélkül lehet vásárolni. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy interneten keresztül lehet csak rendelni. Érkezéskor egy általunk hozott dobozba, és utána a csomagtartónkba rakják a megrendelt árut, hogy a lehető legkevésbé érintkezzünk egymással, a pénzt pedig egy tasakba kell helyezni.

– Hetente maximum kétszer jövünk le vásárolni, egyébként otthon vagyunk. Mindig írunk egy bevásárlólistát, hogy minél hamarabb végezzünk, igyekszünk kerülni a tumultust. Úgy látjuk, hogy már nincsen tömeges felvásárlás, nem viszik halomszámra a lisztet például.

Ez nagyon pozitív, mindenki rájött, hogy nem kell pánikot kelteni – mondják a fiatalok. A pénztárnál örömteli fegyelem uralkodott: a padlóra felmatricázott pozíciókban megálltak a vásárlók, egymástól az előírt másfél méterre, azaz nem másztak egymás nyakára.

Távol maradtak a nyugdíjasok délután

Végezetül utunk a Lehel piacra vezetett, ahol alig pár hete még káosz uralkodott. Nyugdíjasoknak viszont most a dél elmúltával nyomát sem lehetett látni. Mindenki betartotta a szabályokat, nem tapogatták az árukat, kellő távolságot tartottak egymástól.

Egy zöldséges meg is je­gyez­te: noha korábban összevissza, bolondok módjára vásároltak az emberek, most már büszke arra, hogy ilyen fegyelmezetté váltak a magyarok a piacon.          

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek