A 23-as számhoz számos rejtély és hátborzongató történelmi esemény, így gyilkosságok és szörnyű tragédiák kapcsolódnak. Egy szám rendelkezhet földön kívüli erővel? Ennek jártunk utána április 23-án.
Forrás: Pexels
A 23-as számnak akkora ereje van az egész világon, hogy még egy megszállott csoport is alakult „23rdians” néven, akik egész életüket ennek a mágikus számnak szentelik. Ők mutattak rá arra, hogy ha elosztjuk a 2-t a 3-mal, akkor az eredmény 0,666, ami egyesek szerint magának a sátánnak a száma. De Darwin a Fajok eredete című nagysikerű művét is összehozták a mágikus kóddal, hiszen a könyvet 1859-ben publikálta. Ha összeadja az év számjegyeit, megkapja a 23-as számot. Az elmélet hívei azt is kiszámolták, hogy 1945. augusztus 6-án Hirosimára is pontosan 8 óra 15 perckor dobták le az atombombát, 8 plusz 15, az egyenlő 23-mal.
Többször is előfordult a történelem során, hogy a 23-as szám megmagyarázhatatlan módon bukkant fel. Julius Caesar császárral pontosan ennyi késszúrás végzett Kr. e. 44. március 15-én, amikor a Cassius és Brutus vezette összeesküvők a szenátusban meggyilkolták. Itt hangzott el a híres mondat: „Te is fiam, Brutus?”, egyesek szerint azért, mert valóban a fia volt a később ellene forduló férfi. Különös, hogy a Vatikánból kibukott templomos lovagoknak huszonhárom nagymestere volt.
A történelem legelső morzeüzenete egy bibliai idézet volt, Mózes könyve, 23:23, ami 1844. május 24-én futott végig Wa-shington és Baltimore között. A telegráfosok kódján a 23-as szám a vonal megszakadását jelenti. Shakespeare 1564. április 23-án született és ezek után nem meglepő, hogy 1616. április 23-án halt meg. Arthur Flegenheimer alkoholcsempész New York 23. utcájában ölte meg az egyik vetélytársát, aki érdekes módon pont huszonhárom éves volt. Az elkövető életfogytiglani börtönbüntetést kapott, de 23 év múlva feltételesen szabadlábra helyezték. Az 1930-as évek két rettegett bankrablóját, Bonnie-t és Clyde-ot 1934. május 23-án lőtték le Ranger Sailes város közelében.
Különös érzése támadt 1973. július 23-án Robert Anton Willsonnak, a híres regényírónak. Úgy érezte, hogy úgynevezett szíriuszi lények (nem ezen a bolygón születettek) szeretnének kapcsolatba lépni vele. Nem sokkal a hátborzongató nap után megtudta, hogy az ókori Egyiptomban a papok pontosan ezt a napot választották arra, hogy a csillagoknak szentelt szertartásokat tartsanak. Wilson a Time című amerikai magazinban egy különös szerzőre bukkant, aki szinte megszállottja volt a 23-as számnak, mégpedig saját tapasztalatai miatt. Összeismerkedett Clark kapitánnyal, aki egy kompot vezetett Spanyolország és Marokkó között. A kapitány egy napon azzal hencegett a szerzőnek, hogy 23 éve nem volt még egyetlen balesete sem.
Clark kapitány még aznap életét vesztette, amikor a komp hirtelen elsüllyedt. Az újságíró épphogy próbálta feldolgozni a különleges esetet, amikor a rádióban bemondták, hogy a 23-as számú, New York és Miami között közlekedő járat lezuhant. Kitalálják, mi volt a pilóta neve? Igen, Clark kapitány. Az eset annyira megdöbbentette a szerzőt, hogy egész életében feljegyezte, ha valamilyen formában találkozott a mágikus számmal.
A filmipart is elkápráztatta a 23 szám misztikus ereje, hiszen 2007-ben Jim Carrey színész főszereplésével egy izgalmas thrillert forgattak a mágikus számról. De több kasszasiker jeleneteiben is felfigyelhettünk a már sokszor említett számra. Az Airport című katasztrófafilmben például a merénylő a 23-as széken ült. A Die Hard 3 című akciófilmben az egyik jelenetben a 23-as állomáson siklik ki a vonat.
A Lost című sikersorozatban pedig a 23-as volt az egyik olyan számsor, ami a szereplőket folyamatosan végigkísérte, hiszen ezzel a kóddal elkerülhették az ismeretlen sorsukat. De nem csak a mozivásznon, hanem a való életben is fontos szerepe van ennek a számnak, mégpedig magánál az élet kezdeténél. Az emberi testben 46 kromoszómára van szükség ahhoz, hogy egy új élet elkezdődhessen. Ez azt jelenti, hogy szülőnként 23 darabra, vagyis mind a pete, mind a spermium 23–23 kromoszómát tartalmaz, amik egyesülnek és elkezd fejlődni maga az embrió. Egy átlagos ember fizikai ciklusa is körülbelül 23 napból áll.
Felmerül a kérdés, hogy ez nem csupán egy légből kapott teória, hiszen milyen erővel bírhat egy egyszerű szám? A Bors megkérdezte erről Kiss Zoltán Zéro numerológust, hogy valóban hatással lehet-e egy szám az emberek életére?
– A 23-as szám nagyon fontos, hiszen ha összeadjuk a számjegyeket, 5-öst kapunk. A numerológiában minden szám egy bolygót jelent, az előbb említett ötös a Jupiter bolygó száma. Ez egy szerencsehozó energia, akik az ötös szám napján születtek, legyen az 23, 14 vagy 5, a tudást és a függetlenséget élvezhetik egész életükben. Egyfajta szellemi vezetőséget is jelent, bármit csinálnak az életükben, azt nagyon magas színvonalon teszik. Egyedül a névszámként nem annyira pozitív, akiknek a neve betűit összeadva 23-as jön ki vagyis 5, azok felületessé válhatnak, és nem mindig tudnak megfelelni a társadalmi elvárásoknak – mondja Kiss Zoltán Zéro.