2002 május kilencedikén déli tizenkét órakor néhány férfi besétált Móron a Dózsa György utcai bankfiókba, és minden gátlás nélkül fegyvert rántott. Nyolc ember vesztette életét, így azóta is a móri mészárlást emlegetik a magyar történelem egyik legkegyetlenebb rablógyilkosságának.
Néhány órával a bűncselekmény után a rendőrség két férfit gyanúsított meg: Farkas Róbertet és Horváth Szilárdot, ám a nyomozás során nem találtak ellenük bizonyítékot.
Ezt követően, július 24-én letartóztatták Kaiser Edét és Hajdú Lászlót, akik a rendőrség szerint kapcsolatba hozhatók voltak a bankrablás elkövetésével. A nyomozás 2003 decemberéig tartott, majd a bírósági tárgyalás 2004 februárjától december 23-ig zajlott. Kaisert életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték, míg Hajdú 15 év fegyházbüntetést kapott. A rendőrség gyilkossági ügyben egy ismeretlen elkövető ellen indított eljárást.
2007. február 17-én a rendőrség elfogta Tatabányán a postás gyilkossággal gyanúsított Nagy Lászlót,
akinek a lakásán megtalálták a Móron használt fegyvereket.
Nagy László már az első kihallgatásán elismerte, hogy köze volt a móri bankrabláshoz.
Vallomása szerint a gyilkosságokat egy Radó nevű szerb bűnöző követte el, aki bűntársukkal, Weiszdorn Róberttel együtt ment be a bankfiókba, ő pedig csak sofőrként vett részt a bűncselekményben.
Ezzel szemben Weiszdorn azt állította, a rablást Nagy tervelte ki, és ők ketten hajtották végre. A bankfiókban Weiszdorn lőtt rá a biztonsági őrre, majd kiállt a bankfiók ajtajába, és elküldte az időközben a fiókba betérni akarókat. Eközben Nagy a fiók ügyfélterében agyonlőtte az ott tartózkodó további hét embert.
Nagy László 2007. július 13-án a bírósági ítélet előtt börtöncellájában véget vetett az életének.
Kaisert 2009. november 6-án a Fővárosi Bíróság felmentette a móri bankrablás vádja alól, ám egyéb bűncselekmények miatt 18 évre rács mögé juttatta.
Weiszdornt 2010. december 9-én a másodfokú bíróság életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélte, melyből minimum negyven évet le kell ülnie.
A kegyetlen mészárlás indítékára a mai napig nem derült fény.