Szabadulni akart a börtönből az a haldokló, német állampolgárságú férfi, akit azért ítéltek első fokon életfogytiglani büntetésre, mert egy magyar autópálya pihenőjében brutálisan meggyilkolta fogadott fiát.
Forrás: MTI
Mint arról a Bors többször is írt, a férfi már gyerekkorától ismerte későbbi, bolgár származású áldozatát, ugyanis fogadott fiaként tekintett rá. A kapcsolatuk egy pénzügyi vita után romlott meg, ez odáig fajult, hogy a bolgár fiú akkor sem támogatta korábbi nevelőjét, mikor annak fény derült a súlyos, halálos betegségére. Az idős férfi ezért szörnyű bosszút esküdött: amikor megtudta, hogy hazautazik, eltervelte, hogy megöli pártfogoltját. Ezért 2017-ben az autópályán utána eredt, mikor pedig fogadott fia félreállt egy autós pihenőben Csengelénél, fegyverrel az ablakhoz osont, és 5 golyót eresztette az alvásból felriadó bolgárba, és útitársára is kétszer rálőtt.
Az 54 éves éves németet tavaly életfogytiglani börtönre ítélték Szegeden, de már akkor is kérvényezte, hogy a büntetést hazájában ülhesse le, mivel már a börtönbe vonulása előtt is súlyos rákos betegséget diagnosztizáltak nála, amely azóta áttéteket is képzett a testében, a védője ekkor is szerette volna elérni az enyhítést:
– Orvosi papírjai vannak arról, hogy nem köteles elhagyni az ágyát, és az egészségi állapota okán a sétát is kihagyhatja. A fájdalmai miatt nem is szeret felkelni az ágyból, minden idejét ott tölti. Ezért eleinte fegyelmiket is kapott, de a bv-bíró ezeket eltörölte. A megfelelő kezelések miatt Németországban szeretné tölteni a büntetését, ám életfogytig tartó szabadságvesztés esetén a jogszabályok miatt nem adható ki oda
– mondta a korábbi tárgyalásán a Borsnak Dr. Halász Tamás védő.
A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség, bár indítványozta a kényszerintézkedés indokoltságának az időszakos felülvizsgálatát, most úgy döntöttek, hogy a férfi továbbra is letartóztatásban marad. A bíróság is osztotta a Főügyészség álláspontját, mivel a külföldi állampolgárra kiszabott, de nem jogerős életfogytiglani büntetés miatt továbbra is fennáll a szökés és az elrejtőzés veszélye.