Aktuális

Világsztárokat, többek közt a Metallicát is lenyűgözték már a gyöngyösi diákok

K. Sz.

Létrehozva: 2020.05.11.

A gyöngyösi matek-fizika-számítástechnika szakos tanárnő nem a szaktárgyai, hanem a zeneszeretete miatt lett híres. Pitlik Emese és diákjai munkájára több világsztár is felfigyelt.

Világsztárokat, többek közt a Metallicát is lenyűgözték már a gyöngyösi diákok

Világhírű dalokat dolgoznak fel gyöngyösi tehetséges diákok Pitlik Emese matektanárnő segítségével. Ifjú komolyzenészei hétről - hétre örömzenélésre gyűlnek össze.

Örömük pedig messze földre elhallatszik. 2017-ben például az ő előadásukban felcsendülő Metallica-dal feldolgozásáról, több mint 150 országban szereztek tudomást. A sikerhez vezető út azonban nem volt ennyire egyszerű, erről a tanárnő maga mesélt a Borsnak.

– A zene mindig is az életem része volt: gyermekként a Tücsök-  zenekarban hegedültem, középiskolában a barátaimmal alapítottunk együttest, majd egyetemistaként az ELTE Zenekar következett Baross Gábor vezetésével. Rengeteg tehetséges gyermek van itt a Berze Nagy János Gimnáziumban, országos versenyeket is nyernek, ezért magától értetődő volt, hogy itt is alapítok egy zenekart.

Az első nagyobb visszhangot kapott munkánk a Metallica: Nothing else matters című feldolgozás volt.

Miután kész lett a klip nem tölthettük csak úgy fel a YouTube-ra, hiszen jogdíjat kérhet ilyen esetben a zenekar. Felkerestem a képviselőjüket, aki továbbította a zenekarnak a kérelmünket. Telt- múlt az idő és hét hónappal később, amikor már azt hittem, végleg le kell mondanunk a feltöltésről jött egy üzenet a menedzsmenttől. Annyira tetszett nekik a gyerekek előadása, hogy ingyen megengedték, hogy megosszuk a zenénket  – mesélte Emese, akinek a zenei legendával, Presser Gáborral is van szép emléke.

– Nagyon szerette a közönség a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című előadásunkat, amit az Egri Bazilika lépcsőjén adtunk elő. Ez eljutott Presser Gábor fülébe, aki legnagyobb örömünkre kitalálta, hogy legyen egy közös éneklés Gyöngyösön a Művelődési Központ színpadán, és a gyerekekkel közösen adta elő a Ringasd el magad című örökzöldjét.

Életre szóló élmény volt mindannyiunknak. Legújabb feldolgozásunk az 1964-es Simon  Garfunkel: The sound of silence című dal, ami sajnos ennél aktuálisabb nem is lehetne, mint most a koronavírus-járvány idején.

A videóhoz az ötletet a tavalyi londoni utam adta, ahol utcazenészeket filmeztem. Az izlandi felvételeket Az éhezők viadala című film vizuális mesterétől, Andre Merciertől kértem el, aki mikor meglátta a kész klipet, lemondott a felvételekért járó jogdíjról a projekt kedvéért – mesélte a meglehetősen nagy elismerésnek számító gesztust Emese.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek