Miközben naponta átlagosan ezernél is több új koronavírus-fertőzöttet azonosítanak Magyarországon, sokan még mindig nem tartják be a járvány megfékezését célzó előírásokat. A boltokban, plázákban fittyet hánynak a másfél méteres védőtávolságra, ebből még baj lehet.
Forrás: Végh István
Hiába számíthat akár 50 ezer forintos bírságra is, aki nem takarja el a száj- és orrnyílását fedett közösségi helyeken, sokan egyszerűen makacsul ragaszkodnak arcuk fedetlenségéhez, és a javasolt másfél méteres távolságtartást is figyelmen kívül hagyják. A Bors őrjárata ezúttal hazai bevásárlóközpontokban figyelte meg a közönség viselkedését. Így lehettünk szem- és fültanúi annak, hogy a biztonsági őrök kénytelen voltak egy élelmiszer-üzletből kitessékelni azt a férfit, aki udvarias kérésük ellenére sem takarta el az arcát.
Sokan használják arra a vasárnapi pihenőidejüket, hogy elintézzék a következő hétre szóló nagybevásárlást. Ezzel nyilván nincs is semmi baj, de az már rejt magában némi kockázatot, ha a vásárlók torlódni kezdenek. Például a mozgólépcsőkön. Ha megindul a roham, nincs az a figyelmeztető tábla vagy a padlózatra ragasztott felirat, ami elérné a kellő hatást. A Bors munkatársai jó néhány tumultuózus jelenetet fényképeztek, az emberek egy lépcsőfoknyi távolságot sem tartottak egymástól.
Országos tisztifőorvos: kiemelten kell ügyelni az idősekre és a krónikus betegségben szenvedőkre
Orbán Viktor fontos bejelentést tett a járványügyi előrejelzésekkel kapcsolatban
1000 felett az új fertőzöttek száma, 21-en meghaltak, és 138-an vannak lélegeztetőgépen
Szlávik János: fel kell készülni az elhunytak számának további emelkedésére
Megértem, hogy bizonyos helyzetekben nehéz kivitelezni a távolság betartását, és gyakran látom, hogy az emberek próbálkoznak, de sajnos sokan felelőtlenek
– mondta a fiatal hölgy, Barbara, és elárulta: ugyan még sosem szólt rá senkire sorbanállás közben, de az már előfordult, hogy látványosan hátrébb lépett a kosarával az előtte állóktól. Az érintettek persze elszégyellték magukat.
A távolságot Erika szerint is be kellene tartani.
– Fontos lenne, hogy megállítsuk a járvány terjedését, de vannak, akik azt hiszik, hogy a kórokozó nem is létezik. Mások ugyan nem vírustagadók, de rettenetesen unják a kialakult helyzetet. Az egész probléma abból indul ki, hogy sokan csak akkor kezdik komolyan venni a járványt, amikor már a közvetlen környezetükben is megtapasztalják, hogy a betegség nagyon is valós – fejtegette a hölgy, és megjegyezte, hogy ő bizony nem szeretné megtapasztalni a COVID tüneteit.
Ákos meggyőződése, hogy az értelmes emberek legalább többnyire odafigyelnek az előírásokra.
– Persze akadnak olyan szituációk, melyekben nekem sem sikerül a távolságot betartanom, vagy egyszerűen megfeledkezem a szabályokról. A boltok többségében szerencsére piktogramokkal segítik a sorban állókat, hogy ne kerüljenek egymáshoz túl közel.
Ádám szerint a torlódásban nincs semmi meglepő.
Sajnos korábban is jellemző volt, hogy az emberek tolakodtak a lángososnál vagy a boltokban. Úgy tűnik, hogy a járvány idején bevezetett szabályok sem változtatják meg a jellemünket
– mondta a fiatalember.
Balhé keveredett egy trolibuszon abból, hogy a jármű sofőrje figyelmeztetett egy utast a maszkviselésre. A férfi ezen annyira felháborodott, hogy magából kivetkőzve ordibálni kezdett és a trolibusz berendezésének összetörésével fenyegetőzött. A jelenetet egy másik utas felvette a telefonjával, a videót pedig közzétette az interneten.