Aktuális

Komoly kísérletnek veti alá koronavírus-vakcináját az egyik gyártó

Bors

Létrehozva: 2020.11.17.

Forrás: AFP

Nem sokkal azután, hogy bejelentették, koronavírus-vakcinájuk a fázis 3 tesztje során 90 százalékos hatékonyságot mutatott, ismét kísérlet alá veti ellenszerét a Pfizer nevű gyógyszercég. A Reuters cikke szerint ezúttal

azt fogják tesztelni, megoldható-e vakcinájuk nagy mennyiségben való szállítása és tárolása.

Ez is érdekelheti!

Orbán: A magyarok választhatnak a vakcinák közül

Szlávik János: jelenleg hatféle koronavírus elleni oltóanyaggal kísérleteznek a világban

Remek hír: közel 95 százalékos hatékonyságú a Moderna koronavírus-vakcinája

Megvéd a vakcina a kórokozók változásaitól – Magyarországon is mutálódott a vírus

A Pfizer és a német BioTech által fejlesztett oltóanyagot ugyanis a felhasználás előtt -70 Celsius-fokos hőmérsékleten kell szállítani és tárolni, ez pedig igencsak nagy kihívást jelent majd, ha a vakcinát a gyárakból a világ legkülönbözőbb pontjaiba akarják eljuttatni.

Először négy amerikai tagállamban, Rhode Islandben, Texasban, Új-Mexikóban és Tennesseeben vizsgálják, a gyakorlatban kivitelezhető-e a vakcina szállítása és elosztása. Ez a négy állam mérete, lakosságszáma, illetve az infrastruktúra szempontjából is igen különböző, ezért első körben kiváró terep a tesztelésre. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az itt élők hamarabb fognak hozzájutni a vakcinához a többi államhoz képest. 

A Pfizer szerint várhatóan még a héten elég adat gyűlik össze a vakcina hatékonyságára vonatkozó kísérletekről ahhoz, hogy elkezdhessék az oltóanyag sürgősségi helyzetben való engedélyeztetését. Az amerikai kormányzat 100 millió vakcina megrendelésére kötött a céggel szerződést, míg Európába 300 millió adag érkezhet az ellenszerből.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek