Aktuális

Nápolyban az autóban látják el a koronás betegeket

Bors

Létrehozva: 2020.11.11.

Olyan elszigetelt országokban is felbukkant a fertőzés, ahol eddig egyetlen beteget sem regisztráltak. Nyugaton a helyzet változatlan: nem sikerül megállítani a pandémiát.

Forrás: Getty Images

A Csendes-óceáni Vanuatu eddig azon kevés országok közé tartozott, ahol még nem ütötte fel fejét a koronavírus-fertőzés. A háromszázezer lelket számláló köztársaság még márciusban lezárta a határait, hogy a turisták ne hozzák be a vírust, hiszen a Csendes-óceán többi szigetállamához hasonlóan nem rendelkezik a koronavírusos betegek ellátásához szükséges egészségügyi felszerelésekkel.

Fekete nap Oroszországban

Míg a Csendes-óceán szigetein csak most jelenik meg a vírus, Európában egyre aggasztóbb a helyzet. Oroszországban szerdán megdőlt a halálozási rekord, 24 óra alatt 432-vel nőtt a fertőzésben elhunytak száma. Az országban közel kétmillió fertőzöttet regisztráltak, ezzel ötödik helyen állnak Amerika, India, Brazília és Franciaország után.

Szerda reggel azonban az ország miniszterelnöke, Bob Loughman bejelentette, hogy

egy 23 éves, Egyesült Államokból visszatért szigetlakónál a kötelező karantén ideje alatt kimutatták a fertőzést.

A fiatal férfinak tünetei nem voltak, de a tisztviselők azt fontolgatják, mindenkit karanténba helyeznek, aki a férfival egy repülőgépen utazott, illetve érintkezett vele. További korlátozások bevezetését nem tervezik, de a hazaérkezők számára a kötelező karantén idejét 14 napról 28 napra emelik. 

Közmegegyezés az iskolákról

Közmegegyezés az iskolákról Az egészségügyi dolgozók Európa-szerte egyre elégedetlenebbek. Az ausztriai Stájerország egyik kórházában borzalmas állapotok uralkodnak, egy neve elhallgatását kérő ápolónő felháborodottan nyilatkozott az osztrák Kleine Zeitungnak. A túlhajszolt nővér az állását féltve nem adta nevét az interjúhoz. – A végtelenségig kihasználnak minket. A napi teendőink mellett a fertőző osztályon is dolgoznunk kell. Nem érdekli őket, hogy magánéletünk is van. Sokan azért vállaltak részmunkaidős állást, mert gyereket nevelnek, de ez se érdekel itt senkit – panaszkodott. Nyugati szomszédunknál egyébként a kormány és minden szakértő egyet­ért abban, hogy az óvodákat és az általános iskolákat semmiképp ne zárják be. Ennek ugyanis szinte semmiféle jótékony hatása nem lenne az egészségügy helyzetére, ugyanakkor az osztrák gazdaságot súlyos válságba sodorná.

Októberben a Salamon-szigeteken és a Marshall-szigeteken is regisztráltak fertőzöttet, így már csak Szamoa, Tuvalu, a Mikronéziai Szövetségi Államok, Palau, Kiribati, Tonga és Nauru maradtak a világ azon országai, ahol egy ember szervezetében sem mutatták ki a COVID-19-et. Bár Észak-Korea és Türkmenisztán hivatalosan nem ismeri el, hogy az országukban bárki is megbetegedett volna, szakértők megkérdőjelezik ezen információk hitelességét.

Elfogytak a kórtermek

Elfogytak a kórtermek Olaszországban egyre súlyosbodik a helyzet, félő, hogy a kórházak hamarosan megtelnek. A nápolyi Cutugno kórházban szinte már nem maradt szabad kórterem, ezért több koronavírus-fertőzöttet a kórház előtt várakozó autójukban látnak el, oxigénmaszkokkal segítik a betegek légzését.

Kimerültek tüntetnek

Kimerültek tüntetnek Kedden a román egészségügyi dolgozók Bukarest kormánynegyedében szerveztek demonstrációt, amelyet a „kimerültség tüntetésének” neveztek el. Az orvosok, ápolók, mentősök a drámai létszám- és eszközhiány miatt vonultak utcára. Romániában eddig több mint 307 ezer fertőzöttet azonosítottak, jelenleg közel 1100-an vannak intenzív osztályon.
Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek