Aktuális

Ezekből a jelekből tudni fogja, ha nem tetszett a másiknak a karácsonyi ajándék

Bors

Létrehozva: 2020.12.25.

Figyelje a jeleket, a testbeszéd majdnem mindent elárul.

Forrás: Unsplash

A karácsony bármennyire is harcolunk ellene, jó részben nem csak a családról, a szeretetről, a finom ételekről és az önzetlenségről szól, hanem bizony az ajándékozásról is. Vannak, akik előre megbeszélik, mivel fogják megajándékozni a másikat karácsonykor, de nagyon sokan még mindig próbálnak élni a meglepetés erejével és azzal, hogy az ajándék valóban ajándék legyen. Még a hónapokig tartó tervezéstől és keresgetéstől sem riadnak vissza, és december 24-én kíváncsian várják a reakciókat.

De honnan fogjuk tudni, hogy az illető tényleg örül-e az ajándékunknak, vagy csak kedves akar lenni? 

A Mental Floss cikke szerint szerint a felnőttek esetében a mosolyból, a szemekből és egyéb, apró jelből elég könnyen kideríthető, hogy az ajándék betalált-e.

Távolságtartás: ha az illető abban a pillanatban, mikor meglátja az ajándékot kissé hátrahőköl, esetleg hátradől a széken, akkor nem feltétlenül örül a meglepetésnek, hiába állítja ennek az ellenkezőjét. De ha a karját keresztbe fonja maga előtt, az is árulkodó jel.

Műmosoly: ezt talán egyszerűbb észlelni, hiszen akit ismerünk, azon pontosan látjuk, milyen az, amikor valóban mosolyog és milyen, amikor csak színleli. Az emberi agynak egyébként két, teljesen különböző területe dolgozik a hamis és az igazi mosolynál, és a valódi mosolynál nemcsak a száj, de a szemek körüli izmok is dolgoznak.

Ezen kívül vannak olyan apró mozdulatok, amiket sokszor az sem vesz észre, aki elkövette őket, így igen jó megfigyelőképességre van szükség, hogy ezeket kiszúrjuk. A másodperc törtrésznyi idejére felhúzott, az orrnyeregnél ráncos orr, a féloldalas mosoly, a pillanatokig tartó szemöldökráncolás, a hirtelen lebiggyesztett száj, az arc elé tett kéz, vagy a szájharapdálás szintén lehet a nemtetszés jele. De ezek a jelek sokszor nem annyira árulkodóak, így a megfigyelésükkel is bánjunk csínján, mielőtt letorkolljuk a másikat.

A Daily Mailnek nyilatkozó Dr. Simon Moore, a Brit Pszichológiai Társaság szakembere szerint ugyanakkor sokan tisztában vannak vele, hogy a testbeszédükön nehezen képesek uralkodni, ezért inkább arra koncentrálnak, hogy mozdulatlanul üljenek, és ne árulják el magukat, ha esetleg nem örülnek az ajándéknak. Azaz a semmi is tud gyanús lenni.

A legegyszerűbb megoldás természetesen az őszinteség, és az, ha megkérdezzük az illetőt, örül-e. De az egy igen jó jel, ha a másik megölel és ad egy puszit, vagy őszinte mosolyt látunk rajta. Persze ez az előre megbeszélt ajándékokkal kapcsolatban általában egyszerűbb történet.

És hogyan tudjuk, hogy örül az ajándéknak?

Sok ember nehezen fejezi ki megfelelően az örömét és még a nagy boldogságukban is képesek hidegen viselkedni vagy éppen túlkompenzálni. India Ford angol testbeszédkutató szerint ebben az esetben is a mosoly, a szemkontaktus és a befogadó testbeszéd a legfontosabb. A legegyszerűbb jelzés mosolyogni, amikor átvesszük az ajándékunkat, és a szakértő szerint szintén remek visszajelzés, ha pár másodpercig a szemébe nézünk annak, aki megajándékozott minket. Ha valaki örül, akkor a válla megemelkedik, és a testkontaktus is gyakoribb ilyenkor, vagyis az ölelésről az alkar vagy a váll megérintéséig bármi jöhet. Egy őszinte köszönöm pedig valódi csodákra képes.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek