Karácsonykor a csomagolás másodpercek alatt kerül le az ajándékokról – különösen a gyerekek szaggatják szét azonnal a borítást –, hogy minél gyorsabban kiderüljön, milyen meglepetést takar. Az összetépett, -gyűrt fecnik pedig a kukában, jobb esetben a szelektív gyűjtőben landolnak. Pedig lehetne ez másként is. Csak egy kis ötletelés kell hozzá.
Forrás: Shutterstock
Szebbnél szebb mintával lehet ma már beszerezni, de az is megoldás, ha egy festetlen lenvászon szatyrot úgy teszünk személyessé, hogy a megajándékozni kívánt kedvenc motívumát nyomtattatjuk rá. De ha már szűkös a határidő, akár saját magunk is batikolhatjuk, festhetjük vagy a gyerek nyomdakészletével kidekorálhatjuk, az eredmény mindenképpen egyedi lesz. Ráadásul az ünnepek elteltével bevásárlásoknál nagy hasznát lehet venni.
Ha valaki ügyesen köt vagy horgol, akár maga is nekifoghat a hasznos csomagolás megalkotásának. Lehet az sál vagy akár táska is, kötésmintát a neten érdemes hozzá keresni. A korábbi maradék fonalakat is lehet így hasznosítani, hiszen a csíkos vagy kockás sosem megy ki a divatból.
Kettő az egyben ajándék, hiszen a csomagolás is hordható. Lehetőleg olyan színűt válasszunk, ami jól megy az illető kabátjához. Azt azért érdemes bekalkulálni, hogy ha finom, sérülékeny anyagokba – selyem, szatén, muszlin stb. – nehéz, éles felületű tárgyat bugyolálunk, akkor könnyen kiszakadhat vagy meghúzódhat a szála.
A fém sütitárolóba sok ajándék belefér, az ünnepek elmúltával pedig a konyha dísze lehet. De az is jó megoldás, ha az év közben felhalmozódott kartondobozok egyikét-másikát nem dobjuk ki, hanem újrahasznosítjuk. Ragaszthatunk rá újságkivágásokat vagy telerajzolhatjuk, később remek tárolója lesz például a gyerek játékainak.
Amennyiben kisebb méretű ajándékokról van szó, az éléskamrában is érdemes szétnézni egy-két üres befőttesüvegért. De a barkácsáruházakban, konyhafelszerelést árusító boltokban számos méretben kaphatók. Lehet szalagot tekerni rá, csipkét ragasztani, vagy felmatricázni.