Már átlagosan közel 60 százalé- kos a nyugat-európaiak oltási kedve, ami könnyen lehet, hogy még feljebb kúszik. Sok járvány- ügyi szakértő álláspontja: a koronavírust csak a vakcinával lehet legyőzni.
Forrás: AFP
A vizsgálatban több mint 13 ezer embert kérdeztek meg, az eredményről pedig a Ripost is beszámolt. Kiderült: a legtöbben Spanyolországban oltatnának, a lakosok 74 százaléka, méghozzá 8 százalékkal többen, mint amennyien nyáron gondolták így. Őket a britek követik, itt a lakosok 71 százaléka oltatja be magát, az olaszoknak pedig 70 százaléka.
Itt egyébként 2 százalékkal többen oltatnának, mint nyáron.
A németeknél ez az arány 68 százalék, náluk nyáron a lakosság 66 százaléka oltatott volna. Franciaországban pedig 59 százalék, ami nyáron még csak 54 százalék volt. Egész Európát tekintve az oltási hajlandóság a felmérés szerint 58 százalékos, ami nagyjából meg is egyezik azzal a céllal, amit az unió vezetése tűzött ki: azaz 450 millió ember beoltásával – írta meg a New York Times.
Az Európán kívüli országok közül többen már korábban elkezdték a oltásokat. A Ripost összegyűjtötte az adatokat, hogyan állnak máshol az oltások beadásával. Mivel az Európai Unió országaiban csak december 26-án érkeztek meg a vakcinák, még nem érdemes összehasonlítani a számokat.
Amerikai Egyesült Államok: 4,32 millió fő
Kína: 4,5 millió fő
Izrael: 1,09 millió fő
Egyesült Királyság: 947 ezer fő
A lap arra is kitér: csak úgy, mint az USA, az európai országok is gyakorlatilag fellélegeztek, főként Olaszország és Spanyolország: tavasszal Nagy- Britannián kívül itt volt a legmagasabb a megbetegedések és a halálozások száma, az unióban összesen egyébként 350 ezer ember halt meg a vírus következtében. Az elsők között egyébként főként egészségügyi dolgozók és idős, krónikus betegek kapták meg az oltásokat mindenhol.