A koronavírus okozta tüdőgyulladás ugyan nem veszélyesebb, mint a többi tüdőgyulladás, azonban egyelőre korlátozott a kezelés lehetősége. Minél kevesebb ideig tart a tüdőgyulladás, annál kisebb az esélye a súlyos szövődményeknek.
Forrás: Pexels.com
Többféle tüdőgyulladás létezik. A súlyossága a típusától, kiterjedésétől és a lefolyás hosszától is függ.
A problémák abból adódnak a COVID-19 esetében is, ha hosszabban tart a gyulladás, mert akkor tudnak elsősorban tartós szövődmények kialakulni
– magyarázta a BorsOnline-nak Dr. Rusvai Miklós virológus professzor.
– Ha magát a tüdőgyulladást vesszük figyelembe, akkor az önmagában nem veszélyesebb, mint más kórokozók esetében, azonban a kezelése problémás, hisz még nincs gyógyszere.
– Ha a kórokozót elég gyorsan sikerül kitisztítani a szervezetből, akkor a tüdőgyulladás is megszünik, és nem alakulnak ki maradandó károsodások. Minél később tisztul ki a kórokozó a szervezetből, annál nagyobb az esélye a súlyosabb szövődményeknek – mutatott rá a virológus.
Általában az emberek immunrendszere nem képes önmagától legyőzni a betegséget, ezért hívják az orvosok segítségül a gyógyszereket.
– Akinek a szervezete önmagától is képes legyőzni a vírust, az tünetmentesen átvészeli a betegséget. A betegnek segítség kell, így valamilyen gyógyszerrel támogatják meg az immunrendszerüket. Így a szervezetük esélyt kap, hogy kigyógyítsa magát a fertőzésből.