Aktuális

Szakértő a brutális gödöllői támadásról: később jelentkeznek a súlyos pszichés tünetek az áldozatnál

Bors

Létrehozva: 2021.01.22.

Sokkolta a közvéleményt a 47 éves családanya története, akit munkába menet akart megerőszakolni egy férfi a gödöllői HÉV-en. A pszichológus szerint egy ilyen durva traumát szakértő segítséggel kell feldolgozni, mert később súlyos tünetei lehetnek.

Forrás: Bors

Mint azt a Bors megírta, a gödöllői HÉV-en támadt egy férfi Piroskára, meg akarta erőszakolni, majd a nő ellenállása miatt az arcát csúnyán összerugdosta, orrcsontját összezúzta. A családanya férjét, és 12 éves kislányát teljesen kikészítették a történtek, ám az áldozat nem tört össze lelkileg.

A szakpszichológus szerint ez az agy elhárító mechanizmusa. Így hívjuk a szakmában, amikor az agy tompítja a negatív érzelmeket – mondta Makai Gábor.

Pszichés védekezés, ez a tudattalan reflex. Ilyen sokkos esetekben ez gyakori, ideig-óráig be tudjuk csapni magunkat. Ez később okozhat pszichés gondokat, mert az ilyen történések feldolgozása olyan, mint egy gyászfolyamat, végig kell rajta menni, fel kell dolgozni, hogy a múltunkká tudjon válni. Ez általában egyedül nem megy, nem szégyen szakember segítségét kérni. Ha a feldolgozás nem történik meg, ha eldugjuk hátulra valahová, a későbbiekben fellép a poszttraumás stressz szindróma. Ez jelentkezhet rémálmok, alvászavar formájában, szélsőséges esetben pedig eljuthat odáig, hogy az utcára se merünk kimenni.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek