Magyarország egyre erősebb védettséggel néz a járvány harmadik hulláma elé: a lakosság átoltottsága már az európai uniós átlag felett van, és a héten több mint 800 ezerre nőhet a beoltottak száma - mondta a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs online sajtótájékoztatóján kedden.
***
A járvány harmadik hulláma bizonyos mértékig súlyosabban zajlik, emelkedik a kórházban ápoltak és a gépi lélegeztetésre szorulók száma is, és az adatok javulását csak a védőoltással lehet elérni.
***
Rekordmagasra nőtt a kórházban kezelt súlyos koronavírus-betegek száma Csehországban - közölte a cseh egészségügyi minisztérium.
***
Megkezdődött kedden a koronavírus elleni oltókampány Afganisztánban, elsőként egy ismert újságírónő kapta meg a vakcinát.
***
1628 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 407 274 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 103 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 14 450 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 310 848 fő, az aktív fertőzöttek száma 81 976 fő. 4582 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 396-an vannak lélegeztetőgépen.
Eddig 457 096 fő kapott oltást, közülük 205 720 fő már a második oltását is megkapta.
Az e heti oltási terv szerint folytatódik a regisztrált legidősebbek oltása a kórházi oltópontokon (Pfizer-vakcinával) és a háziorvosoknál (Sinopharm-vakcinával). Az AstraZeneca-vakcinával a háziorvosok folytatják a 60 év alatti krónikus betegek oltását. Újabb orosz vakcina szállítmány érkezett, ma Pfizer-szállítmány is várható, a kínai vakcinát pedig ma reggel megkezdték kiszállítani a háziorvosokhoz. Továbbra is várjuk véleményüket az újraindításról az online nemzeti konzultáción.
***
A világon 111 709 452 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 2 473 742, a gyógyultaké 63 003 255 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint kedd reggeli adatai szerint.
Egy indiai tanulmány sokkoló felfedezésre jutott azzal kapcsolatban, hogy ki és miért hajlamosabb elkapni a koronavírust – legalábbis ami a külső megjelenést illeti. Mint kiderült,
A SZEMÜVEGESEKNEK KISEBB AZ ESÉLYE, HOGY ELKAPJÁK A BETEGSÉGET.