Bár a falfirkák jó része nem több, mint egyszerű rongálás, de vannak művészi igénnyel dolgozók is. TakerOne-t, a híres budapesti graffitis például fotografikus munkáit sokszor a lakók kérésére csinálta.
Gyönyörű alkotásokkal találkozhatunk Budapest-szerte, az alkotások egy része pedig hivatalos felkérésre készült, azaz nem minősülnek rongálásnak. Hogy többet megtudjanak meg a témáról, a Metropol megkereste TakerOne graffitist.
A street artnak és a rongálásnak kétségtelenül van közös halmaza, de ettől még nem feltétlenül összefüggő fogalmak. A nem “támogatott” része külföldön is rongálás, és itthon sem példa nélküli, hogy támogatják a street art művészeket. Ettől függetlenül sajnos azt kell mondjam, hogy van hova fejlődnie Magyarországnak e tekintetben, mert nemcsak nyugatra, de gyakorlatilag a szélrózsa minden irányában sokkal jobban kihasználják a műfaj lehetőségeit, hogy egy kis színt vigyenek a városi környezetekbe
– mondta a lapnak a graffitis, aki rengeteg országban alkotott már. Eddigi legnagyobb alkotása egy közel 300 m2-es felületre készült.
„Hogy egy konkrét élményt is leírjak, jó pár évvel ezelőtt egy legális falra festettem Budapesten, még reggel volt, épp csak az első vonalak kerültek fel, és egy elsétáló bácsi tett egy klasszikus “el kéne törni a firkálók kezét” tartalmú megjegyzést. Az ilyenekkel nem lehet sok mindent kezdeni, ám ezúttal jól zárult a történet. Délután, amikor a munkámon már látszott, hogy igényes alkotás, visszafele jött és elnézést kért, mert nagyon tetszett neki.