Mérföldkőhöz érkezett a több nemzetközi díjjal is elismert épület, a Magyar Zene Háza.
A szerkezetkész épületben már csak a belső munkák folynak, s megkezdődik a koncerttermek és a kiállítóterek kialakítása. Év végén megnyithat a világ első komplex zenei beavatóhelye.
A Magyar Zene Házát egy japán sztárépítész, Sou Fujimoto tervezte. Az volt a célja, amikor elindult az épületre kiírt nemzetközi tervpályázaton, hogy feloldja a természetes és az épített környezet közötti határvonalat, megteremtse a hangok természete és a természet hangjai különleges harmóniáját. A budapesti Liszt Akadémia híres szecessziós épülete és a magyar zene és zeneoktatás világszerte elismert tradíciója is megihlette.
„Rendkívül inspiráló a világ egyik első közparkjában dolgozni, s különösen izgalmas feladat volt az épület tervezése, hiszen itt nem csak egy építményt hozunk létre, hanem a park-élményt is a ház részévé tesszük. A Liget Budapest Projekt és benne a Magyar Zene Háza olyan emblematikus fejlesztés, mely példaként szolgálhat a jövő városfejlesztői számára, hiszen a zöld és az épített környezet kivételes összhangját valósítja meg”- mesélt a víziójáról Sou Fujimoto.
– A Magyar Zene Háza attól lesz egyedi, hogy itt egy helyen összpontosul a kiállítás, az élő zene és a zenepedagógia hármasa. Sokszínű program kínálaton keresztül kíséri el a látogatókat a zene birodalmába: a ház földalatti szintje a kiállítások tere, ahol egy állandó zenetörténeti tárlat vezeti végig interaktív és látványos technikai megoldásokkal a látogatókat a zene fejlődésének útján – mondta Batta András, az intézmény vezetője, a Magyar Zeneakadémia korábbi rektora.
Ez lesz a világ első komplex zenei beavató helye, amelynek sokszínű programkínálata a zene számtalan élményét tárja a látogatók elé:
A Magyar Zene Háza tervezésekor különös hangsúlyt kapott a megújuló energiaforrás, a speciális hűtési és fűtési rendszerek alkalmazása. Az épület mellett, a ligeti Nagyrét egy kisebb területén 120 talajszondát helyeztek el 100 méter mélyen a föld alá, amelyek a ház megújuló, geotermikus energiával történő ellátását szolgálják. További gazdaságos és rendkívül innovatív megoldás, hogy az épület hűtését távhűtéssel biztosítják. A Magyar Zene Háza épületét és kivitelezési munkálatait az egyik legfontosabb nemzetközi épületminősítési rendszer, a BREEAM környezettudatossági szempontból példaértékűnek értékelte.