A fertőzöttek száma az egekben, nincs elég oltóanyag, de még korlátozó intézkedések sem, az egészségügyi rendszer pedig lassan összeomlik.
Forrás: Pexels.com
A vészcsengőt a brazil egészségügyi szervezetek kongatták meg, ugyanis nagyon úgy fest, hogy közel a vég, legalábbis az egészségügyi ellátórendszer számára. A brazil Fiocruz egészségügyi szervezet szerint a koronavírusos betegek ellátása az ország mind a 27 államában igen komoly problémát okoz, ugyanis minden kórház minimum 80 százalékos terheltség alatt dolgozik, miközben a halottak száma az utóbbi 24 órában ismét rekordokat döntött, egy nap alatt 2841 ember hunyt el - írta a Liner.
A felsővezetés terén is hatalmasak a gondok, mivel a járvány kitörése óta már a negyedik egészségügyi minisztert "fogyasztja" Jair Bolsonaro elnök, a most, szerdán hivatalba lépő Marcelo Queirogat pedig már fel is szólították, hogy vezesse be a régóta kért járványügyi óvintézkedéseket, amelyeknek azonban a legnagyobb ellenzője maga az elnök. Bolsonaro ugyanis korábban már kijelentette, hogy nem ért egyet a korlátozásokkal, az országban ezért teljes a szabadság: a barzilok tömött soroban, maszk nélkül sétálgatnak a zsúfolt utcákon, míg az éttermek és a vendéglátóhelyen nemhogy nyitva vannak estig, de dugig vannak emberekkel, egy hete pedig egyenesen azt mondta az egyre súlyosabb helyzetben lévő népének: ne nyafogjanak a vírus miatt.
Eközben a vakcinák terén sincs minden rendben: ugyan az AstraZeneca és a CoronaVac oltóanyagokat már használják, és megrendeléseket adtak le a Pfizer, a Janssen és a Szputnyik V oltásokra is, de eddig csak a lakosság mintegy 4,6 százaléka kapta meg valamely vakcina legalább egy adagját, miközben az alapvírusnál jóval fertőzőbb mutánsok egyre csak terjednek.
A BBC szerint a helyzet már olyannyira súlyos, hogy Amerika után Brazília a második legfertőzöttebb ország a világon, a járvány kezdete óta ugyanis összesen több mint 11,6 millió fertőzöttet regisztráltak, és 282 ezer halálesetet jegyeztek az országban.