Szétszakad és teljesen összeomlik a koronavírus bizonyos ultrahang hullám felett, ám az még további kutatást igényel, hogyan lehet ez az emberiség segítségére.
Forrás: Pexels.com
A koronavírusok sérülékenyek lehetnek az ultrahangrezgésekre az orvosi diagnosztikai képalkotó eszközökben használt frekvenciák tartományán belül
– vetették fel a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) gépészmérnöki karának kutatói a Journal of the Mechanics and Physics of Solids című folyóiratban közzétett tanulmányukban. A kutatócsoport számítógépes szimulációkban modellezte a vírus válaszát a rezgésekre különböző ultrahangfrekvenciákon. A kísérlet során arra jöttek rá, hogy 25 és 100 megahertz között a rezgések egy millimásodperc törtrészén belül
megkezdték a vírus burkának és tüskéinek összeomlását, valamint a vírus szétszakadását.
Bár az adatok csak előzetesek, a kutatók úgy vélik, felfedezésük az első jele annak, hogy ultrahang kezeléssel lehet gyógyítani a koronavírus fertőzéseket. A tudósok most arra keresik a válaszokat, miként lehet alkalmazni az ultrahangot, és, hogy az milyen hatékony lehet az a vírus elpusztításában az emberi szervezetben – írta meg az MTI.
Bizonyítottuk, hogy ultrahanggerjesztés alatt a koronavírus burka és tüskéi vibrálni fognak és ezen rezgések kitérése nagyon nagy, olyan megterhelést okozva, amely képes összetörni a vírus bizonyos részeit, látható kárt okozva a külső burkon és lehetséges láthatatlan kárt az RNS-en belül.
– Reméljük, hogy tanulmányunk elindítja a párbeszédet a különböző diszciplínák között – idézte az EurekAlert tudományos hírportálon megjelent közlemény Tomasz Wierzbicki professzort.