Most már nem csak a jegyellenőrök, az utaskoordinátorok is tesztelik a testkamerákat, amelyeket azért kapták a BKK munkavállalói, mert túl sok bántalmazás érte őket a járatokon.
Forrás: BKK
Aki valaha is ült már a BKV járatain, az ismeri azt az érzést mikor felszáll egy kissé kekeckedőbb, agresszívabb társaság, és az addigi kellemes utazás feszengő rémálommá válik. Ilyenkor még abban sem lehetünk egészen biztosak, hogy az utazás végén épségben, vagyontárgyainkkal együtt érünk majd haza. Ha megvan ez az érzés, akkor gondoljunk bele mit élhetnek át azok, akik nap mint nap találkoznak ezzel. A BKK ellenőrök, a buszsofőrök és az utasok közötti atrocitások régóta mindennaposak. Ezért döntött úgy a BKK, hogy testkamerákkal vértezi fel alkalmazottait. A kamerák tesztelése január 28.án kezdődött és jelenleg is tart. A BKK elégedett az új eszközzel.A tavalyi évben több mint negyven, jegyellenőrzést végző személyt ért utastámadás a munkavégzése során. Ez a szám évről évre hasonló
- közölte a Bors megkeresésére a Budapesti Közlekedési Központ.
A legtöbb, tettlegességig fajuló eset a jegyellenőrzés során történik, de dobogós helyet foglalnak el a „késett a busz”, vagy a „nem nyitotta ki a vezető az ajtót” című történetek is.
- Általános tapasztalat, hogy az utasok egy része nem hajlandó szembenézni saját mulasztásával, és vállalni a felelősséget önként, higgadtan a jogosulatlan utazásáért. Ehelyett a pótdíjazás miatti haragjukat, agressziójukat, vélhetően magánéleti gondokból eredő frusztrációjukat a jegyellenőrökön vezetik LE
– írták. A jegyellenőrök közfeladatot ellátó személynek minősülnek így bántalmazásuk súlyosabb megítélés alá esik. Elsősorban kiemelt fővárosi vonalakon, az 1-es, a 4-es és a 6-os villamoson, valamint az M1 kisföldalattin használják a különböző testkamerákat, de azóta bővült az érintett járatok köre és most már a jegyellenőrök mellett az utaskoordinátorok is kipróbálhatják az eszközöket. Reményeik szerint ezek lehetővé teszik majd az inzultusok visszakövetését.