Aktuális

Lelépett a postás a nyugdíjjal – volt, aki az aláírással trükközött, más milliókat tapsolt el órák alatt

Bors

Létrehozva: 2021.03.17.

Vádat emelt az ügyészség egy borsodi postás ellen, aki ellopta a címzetteknek utalt pénzt. Nem ő az első: jó pár kollégája megtévedt már a vastag borítékok láttán. De kiket és mennyire kísértett meg a kínálkozó alkalom? Ennek jártunk utána.

Lelépett a postás a nyugdíjjal – volt, aki az aláírással trükközött, más milliókat tapsolt el órák alatt

Forrás: Bors Archív

Alkalom szüli a tolvajt – mondja a már-már közhelyszerű mondás. Ez igaz is. Vannak ugyanis embertársaink, akik könnyen elcsábulnak egy nagyobb összeg láttán. Valószínűleg így járhatott az a középkorú borsodi kézbesítőnő is, kinek csuklóján még 2018. végén kattant a bilincs. Akkoriban több környékbelinek tűnt fel, hogy nem hozta a pénzét a postás. Amikor érdeklődni kezdtek nyugdíjuk és járandóságaik felől a helyi postafiókban, az a választ kapták, hogy azok már kézbesítve lettek és értetlenül mutatták az erről szóló aláírt kifizetési utalványokat.

Ekkor kezdtek arra gyanakodni, hogy nem is a rendszerben, hanem inkább annak eltévedt fogaskerekénél lehet a hiba.

A most vád alá helyezett kézbesítő ugyanis a címzettek helyett aláírta az átvételi elismervényt, a pénzt pedig zsebre tette – így az sosem érkezett meg a jogos tulajdonosokhoz.

A trükkös postásnak így 83.185 forintot sikerült sikkasztania. Zsákmánynak azonban nem sokáig örülhetett. Szinte azonnal lebuktatták és a Miskolci Járási Ügyészség sikkasztás és hamis magánokirat felhasználása miatt vádat emelt ellene. Mivel az enyves kezű kézbesítő büntetlen előéletű, így tárgyalás nélkül az ügyész pénzbüntetés kiszabására és a sértett képviselője által előterjesztett polgári jogi igény elbírálására tett indítványt a Miskolci Járásbíróságnak.

A borsodi postás esete természetesen nem egyedi: felidéztünk pár hasonló, emlékezetes esetet a múltból.

Zoli, a postás a Balatonra vágyott

Hasonló bűntény elkövetője volt korábban Tímár Zoltán, a szekszárdi postás is. Zoli ugyanis besokallt, és néhány százezer forinttal útnak indult, hogy végre egy jót bulizzon. Vett egy márkás sportcipőt, beült egy étterembe, kocsmába, virágot vett a pincérnőnek, majd egy rozoga autóra is beruházott. Ezzel indult neki a világnak. Egy baranyai település, Sásd közelében csípték fülön.

Az eset a Tankcsapdát is megihlette, Nem kell semmi című számukhoz készült klipjük egy az egyben Zoltán történetét dolgozza fel.

Saját magát rabolta ki

Zoli nem hamisított vagy trükközött. Ő igazi vadnyugati stílusban lépett le a rá bízott pénzzel. Tatabányai kollégája azt mondta, leütötték és kirabolták, de kiderült: rokona verte fejbe egy lábszárvédővel, a több százezer forintot pedig elosztották.

És aki mindent vitt

De talán a legnagyobb összeget J. Richárd pénzszállító szakította, aki a nála lévő 25 millió forinttal lépett meg. Egy plázába ment, vett magának egy videójátékot, majd egy night clubba vezetett az útja. A 22 éves férfi néhány óra alatt hárommilliót tapsolt el, mire elfogták. Első fokon négy év tíz hónap börtönt kapott.

Hirtelen kiadás lehet az ok

– Amikor valamilyen negatív fordulat következik be valakinek az életében, felborulhatnak az alapvető normák. Ez lehet egy nem várt kiadás, például betegség vagy temetés kapcsán, esetleg egy bedőlt hitel, ami miatt az utcára kerülhet az illető – mondja Győri Péter szociológus az ehhez hasonló esetek kapcsán.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek