Míg ezen a héten a hét közepén 10 fok körül lesz csak a legmagasabb várható hőmérsékleti csúcs, ez egy hét múlva már akár 20 fok is lehet. Hogy hogyan hat ez a szervezetünkre?
Kimerülnek a vitamin- és ásványianyag-tartalékaink. A jövő heti tavaszi időjárás berobbanásakor a tavaszi fáradtság jeleit is érzékelni fogjuk, amibe ráadásul a hétvégi óraátállítás is súlyosan rátesz. Bár egy órával tovább lesz világos, de egy órával kevesebbet is fogunk aludni. Az időjárásra amúgy is érzékenyek ezt meg fogják érezni, mert erre a magasabb terhelésre a szervezet nem tud egyik napról a másikra átállni – mondta Pintér Ferenc meteogyógyász.
Míg a hét közepén 10 fok körül lesz csak a legmagasabb várható hőmérsékleti csúcs, ez egy hét múlva már akár 20 fok is lehet.
– Az óraátállítás okozta fáradtság egyik megoldása, hogy aki teheti, fokozatosan, negyed óránként álljon csak át az új ritmusra. Ezt a leginkább rászorulóknál, elsősorban az időseknél, a kisgyerekeknél tudják könnyebben megoldani, de a home office-ban dolgozók is megtehetik.
Különben 8-10 napig is megszenvedhetjük a következményeket. Ez komoly keringési, vérnyomás - és alvási problémákkal járhat. A másik, hogy igyekezzünk minél jobban csökkenteni a szervezetünket érintő terheléseket. Ne rohanjunk gyorsan a kertbe elvégezni a kerti munkákat, hanem fokozatosan pörgessük fel az életünket. Szánjunk egy-két hetet a tavaszi fordulatszám elérésére.
Csütörtökön a középső területeken még eleinte felhős lesz az ég, majd az ország nagy részében gomolyfelhő-képződésre kell készülni, csapadék azonban csak elvétve fordulhat elő gyenge zápor formájában. Az északi, északnyugati szél fokozatosan mérséklődik. Csütörtökön a Tiszántúlon élénkülhet meg időnként az északnyugati szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -7 és +3 fok között várható, de a derült, szélcsendes fagyzugokban néhány fokkal hidegebb is lehet.
A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 9 és 16 fok között változik.