Több évszázados múlttal, híres felmenőkkel, és történelmi vezetéknévvel rendelkeznek. Politikusok, vagy nagy történelmi ikonjaink leszármazottai.
Megnéztük hogyan élnek a Táncsicsok, a Batthyányik, Széchenyik vagy Kossuthok. Élnek e még köztünk ma is Petőfi utódok?
Bár a leszármazottak életútja különböző, és ma már egyiküket sem veszik körbe inasok és szolgálók, de az közös bennük, ahogy igyekeznek megfelelni örökölt nevükhöz. Különböző alapítványok elnökeiként, kurátoraiként megtesznek mindent annak érdekében, hogy öregbítsék családnevüket.
Valószínűleg így mutatkozna be ma Gróf Batthyány Ádám, Gróf Batthyány Lajos, Magyarország első miniszterelnökének leszármazottja. Az eredetileg közgazdász végzettségű, 1942-ben született gróf Németországban, Angliában és Ausztriában különböző bankoknál töltött be vezető állást. 1991-ben költözött haza, majd Antall József miniszterelnök tanácsadója lett. Jelenleg a család Vas megyei gazdaságát vezeti, és ha bárki azt gondolná, hogy mindezt egy hatalmas földbirtok közepén fekvő kastélyban, a karosszékben hátradőlve teszi, az óriásit téved. Batthyány gróf családjával Budapest belvárosában lakik.
Táncsics Mihály dédunokái is köztünk élnek, sőt évekig nézhettük is egyiküket a tévéképernyőn. Ugyanis a forradalom börtönéből szabadított nagy ikonjának kései rokona, Táncsics Mária,a Magyar Televízió első tévébemondónője volt. A híres politikus, újágíró és forradalmár testvérének ma is élő ükunokája pedig Stancsics Erzsébet író, aki Székesfehérváron lakik.
Petőfi sem szégyenkezhet az utódai miatt. Közéjük tartozott például Hankiss Elemér szociológus, filozófus is. Pontosabban a köztévé egykori elnöke, a költő apai testvérének, Petrovics Jánosnak a leszármazottja volt. A korábbi vízilabda-válogatott játékos, Petőváry Attila ugyancsak Petőfi-rokon, testvérével Petőváry Zsolttal, aki szintén vízipólós. Szüleikkel sokáig a Magyar Nemzeti Múzeummal szemben laktak.
Kossuth Lajosnak, a Batthányi kormány pénzügyminiszterének,- ma is élő feltételezett rokona pedig Donald Andrew Kossuth néven az Amerikai Egyesült Államokban él. Legutóbb 2017-ben jött haza. Akkor feleségével meglátogatta a ceglédi Kossuth Múzeumot. Magával is hozta elődei iratanyagát, ezekből pedig megállapították, hogy a nagyapja lehetett az, aki a 20. század elején Amerikába vándorolt.