Aktuális

Még egymillió embert kell ahhoz beoltani, hogy 60 százalékos legyen az átoltottság

Bors

Létrehozva: 2021.03.19.

Jelenleg 1 millió 478 ezer Magyarországon a beoltottak száma, ami igen szép eredmény, ám a járvány harmadik hulláma egyelőre nem enged szorításából. Orbán Viktor szerint 2,5 millió ember beoltását követően megkezdődhet a várva várt újraindítás.

Még egymillió embert kell ahhoz beoltani, hogy 60 százalékos legyen az átoltottság

Forrás: Pexels.com

Amikor eléri az átoltottság a 2,5 millió embert, el lehet kezdeni az újraindítást – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, pénteken.

A kormányfő kiemelte, hogy jelenleg az oltások számának növelése a legfontosabb védekezési eszköz.

Minden héten négyszer-ötször annyi embert oltanak be, mint amennyien megbetegednek

– tette hozzá.

2,5 millió védettségi szerzett ember után lehet fokozatosan újraindítani az országot. Közzétette: Magyarország Kormánya - & nbsp; 2021. március 19., péntek

Valóban 2,5 millió átoltott ember és a fertőzésen átesettek száma együtt már majdnem kiteszi a 60 százalékos átoltottságot, ami a nyájimmunitás elérését jelenti – mondta a Borsonline-nak Dr. Rusvai Miklós víruskutató.

– Ha sikerül további 1 millió embert beoltani és a fertőzöttek számával valóban megközelítjük a bűvös számot, akkor valóban megindulhat a részleges nyitás, azonban természetesen a járványügyi adatok alakulása a döntő.

Járványügyi szempontból a részleges nyitáshoz az kellene, hogy a napi halálozások száma csökkenjen stabilan 100 alá, a kórházban ápoltak száma legyen legfeljebb 2000, a lélegeztetőgépen lévők száma csökkenjen 200 alá és a friss fertőzöttek száma maximum 1000-2000 között mozogjon.

– Természetesen az összes járványügyi statisztika legyen stabil és lefelé tartó tendenciát mutasson – magyarázta a virológus, aki szerint a nagy kérdés az, hogy az oltottak mikor válnak immunissá, és a vakcinázás mikor érezteti végre a hatását a járványügyi adatokban.

– Nem gondoltam, hogy a járvány harmadik hulláma ennyire bevadul, de már sokkal-sokkal rosszabb, mint a második hullám volt.

Továbbra is azt gondolom, hogy a rossz helyzetért a brit mutáns a felelős, bár az sem kizárt, hogy már egy új mutáns terjed, de ezt csak a későbbi genetikai vizsgálatok igazolhatják majd – zárta a szakember.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek