Jó hír, hogy ezen is segít a maszk és a távolságtartás.
Forrás: Pexels
A kutatók és orvosok már jó ideje próbálják kideríteni, pontosan mi dönti el, hogy a koronavírus az egyik embernél csupán enyhe, míg másoknál életveszelyes tüneteket okoz. Most azonban úgy vélik, hogy bár a fertőzés lefolyásának súlyossága sok mindentől függ, nagy szerepet játszik benne az is, hogy mekkora dózisú kórokozó jut az ember szervezetébe - írta az Egészségkalauz.
Erin Bromage, a Massachusettsi Egyetem professzora a CNN-nek elmondta, hogy eddigi kutatásaik alapján a koronavírus is úgy működik, mint sok más fertőzés, azaz egy bizonyos számú kórokozó okoz csak megbetegedést:
– Ha egy élőlény megfelelően alacsony mennyiségű vírussal fertőződik meg, képes a vírust teljesen elszigetelni, ki sem alakul benne a betegség – magyarázta Bromage – Ha egy bizonyos „mágikus” mennyiségű kórokozót kap, kialakul a betegség, a szervezet a fertőzés után már megvédi magát a kórokozótól.
Viszont ha a vírusdózis nagyon magas, az súlyosabb tüneteket okozhat. Emiatt a kórokozók mennyisége nagyon fontos
– szögezte le a professzor, aki hozzátette, hogy ezen a kockázati tényezőn nagyon sokat segít a távolságtartás és a pontos maszkhasználat:
– Ha maszkviselés mellett kapjuk el a koronavírust, akkor nagyobb eséllyel vészelhetjük át a fertőzést tünetmentesen – mondta. A maszkok ugyanis, bár 100 százalékos védelmet nem nyújtanak, a vírusrészecskék jelentős részét kiszűrik, így kevesebb jut belőlük a szervezetbe.