Újabb szigorításokról döntött a kormány a koronavírussal szembeni hatékony védekezés érdekében. Március 8-tól március 22-ig bezár- nak a plázák, konditermek, továbbá az óvodák és az általános iskolák sem fogadhatnak gyereket.
Forrás: Bors
A koronavírus-járvány terjedésének csökkentése érdekében meghozott szigorítások hasonlóak lesznek, mint egy évvel ezelőtt, a vírus első hullámának időszakában meghozott korlátozások. Az üzletek március 8-tól március 22-ig most is zárva tartanak majd, és csak az élelmiszerboltok, a patikák, a drogériák, dohányboltok, valamint benzinkutak maradhatnak nyitva. A Bors megpróbált utánajárni, hogy a hétvégén számíthatunk-e rohamra a boltokban, bevásárlóközpontokban.
Tele lesznek az üzletek polcai, így nincs ok az aggodalomra, a felhalmozásra pedig végképp semmi szükség
– jelentette ki lapunknak az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára, Vámos György, aki hangsúlyozta: az élelmiszerboltok nyitvatartása mellett a tranzit- és teherforgalmat sem korlátozzák, ezért zavartalan lesz az ellátás. – Azért sem számítunk pánikszerűen megnövekvő vásárlói létszámra az üzletekben, mert tapasztalataink szerint a lakosság már hozzászokott a kialakult helyzethez. Nagyjából tudjuk, mire lehet számítani az elrendelt korlátozások idején, ezért fegyelmezettebb és józanabb hozzáállást várok vásárlóktól – mondta a főtitkár.
De mi a helyzet a plázákkal? A bevásárlóközpontoknak a bútorboltokkal, a konditermekkel és a barkácsáruházakkal együtt jövő hétfőn le kell húzniuk a rolót. Természetesen megkerestük a Magyar Bevásárlóközpontok Szövetségét is.
– Nem számítunk túlságosan nagy tömegre a hétvégén, és természetesen eleget teszünk a kormányrendeletnek – mondta a Borsnak szűkszavúan a főtitkár, Balatoni Judit.
Tehát, ha égető vágy él bennünk, hogy megszerezzük az áhított lábbelit, ütvefúrót vagy plazmatévét, akkor annak hétvégén jött el az ideje. Persze csak a megfelelő óvintézkedések mellett, betartva a másfél méteres távolságot és a maszkhasználatot, ami március 8-tól a rendelet értelmében szabadtéren mindenhol kötelező lesz.
Marton Lenke: Két gyerek van nálunk, a nagyobbik elsős, és ő eddig mehetett iskolába. Most valószínűleg abba kell hagynom a munkát, és otthon kell maradnom, mert a nagyszülők messze vannak, nem tudnak segíteni.
Janikó Gyula: Ha ezzel le lehet lassítani a betegek számának emelkedését, akkor ez egy elfogadható döntés. A lényeg, hogy legfontosabb dolgok nyitva lesznek. Például, ha most egy új cipőt vagy egy új kabátot szeretnék venni, az ráér két hét múlva is. Viszont enni kell, a bolt pedig nyitva lesz.
Pachman Dóra: Nekem ez nem okoz nagy gondot. Ugyanúgy fogom élni az életem, ahogy eddig. Ruhaboltba nem készülök, mert van elég, fodrászhoz még nem esedékes, hogy elmenjek, a konditermet pedig megoldom máshogy. Igazán nem látok nagy hátrányt.