Aktuális

Segít a Bors: 7 tuti tipp a gyerekek hatékony otthoni tanulásához

Bors

Létrehozva: 2021.03.08.

A koronavírus-járvány miatt mától újabb egy hónapig digitálisan zajlik az oktatás, ami a tanárokon kívül újra feladja a leckét a gyerekeknek és a szülőknek is. Íme néhány tanács, amivel szülőként megkönnyítheti a gyerekek otthoni tanulását.

Segít a Bors: 7 tuti tipp a gyerekek hatékony otthoni tanulásához

Forrás: Pexels.com

Zavartalan környezet

Egy gyereknek bármi elvonhatja a figyelmét, így érdemes számára ehhez mérten kialakítani a tanulósarkot. Az asztal sose legyen zsúfolt, csak a legszükségesebb eszközök legyenek kéznél, a ritkábban használatosak, rendszerezve a fiókokban, szekrényekben. Tanulás közben a játékok és a figyelmét elvonó eszközök – telefon, televízió, játékok – szigorúan legyenek eltéve, kikapcsolva.

Fontos a fény

Az íróasztalt lehetőleg érje sok természetes napfény, ám vigyázat, nem mindegy melyik oldalról érkezik a fény. Ha a fény balról tör be a szobába és a gyerek balkezes, kezével kitakarja a fényt, ami hosszú távon káros lehet a látására.

Az íróasztalon mindenképpen legyen kislámpa, hiszen az időjárás kiszámíthatatlan, és a fény elengedhetetlen a megfelelő tanulási környezethez.

Friss levegő

A tanulásra szánt helyiség legyen könnyen szellőztethető, hiszen az elhasználódott levegőben jóval nehezebb az összpontosítás. A friss levegő jótékony hatással van a figyelemre.

Kell a mozgás

Az órák közötti szünet nagyon fontos, hiszen ilyenkor van mód kicsit pihenni. Ekkor érdemes kimenni az udvarra, teraszra, lehet játszani, de a legfontosabb, hogy ezt a rövid időt, semmiképp ne a gép előtt ülve töltse a gyerek.

Megszokott napi rutin

A digitális oktatás egyik nagy előnye, hogy a gyerekek egy kicsit többet szundizhatnak, ami kifejezetten jót tesz nekik, ám nem érdemes totálisan felborítani a megszokott napi rutint.

Érdemes a napi teendőket – többek között a tolltartó rendbetétele nap végén, másnap használt könyvek előpakolása, fürdés, lefekvés, étkezések – az eddig megszokott időben végezni.

Folyadékbevitel

Bár enni inkább szünetekben érdemes, – hiszen ez elvonhatja a figyelmet – inni óra alatt is kötelező. Mindig legyen bekészítve kulacs, melyet szünetekben rendszeresen töltsön újra a gyermek. A gyerekek vészesen kevés vizet isznak, pedig a folyadékbevitel elengedhetetlen a normál agyműködéshez.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek