Csak kevésen múlt, hogy ne ismerjük ezeket az ételeket.
Forrás: Pexels
Világszerte milliók fogyasztják, imádják, eredetükről azonban csak kevesen tudnak. Összeszedtünk néhány ételt, amiket meglepő módon egy véletlennek köszönhetően fedeztek fel.
A világ egyik legismertebb édessége ez a csokis finomság, ami kívül kemény, már-már roppanós, belül pedig krémesen puha. Egy sütéssel foglalkozó folyóirat korábban azt írta: az első brownie-t egy Mildred Brown Schrumpf nevű háziasszony készítette, miután megpróbált csokoládétortát sütni, ám az katasztrofális módon összeesett.
Hatalmas divatnak örvendenek a reggelizőpelyhek, közülük is a leghíresebb kétségtelenül a natúr kukoricapehely. A finomságot a Kellog’s cég két alapítója, John és Will Kellog fedezte fel, miután megpróbáltak granolát készíteni. A folyamat során a páros véletlenül pelyhesített egy búzaszemet – ezt pedig utána egy kukoricával is kipróbálták, mire rájöttek, hogy ebből lehet valami. És hát lett is.
A jellegzetes kinézetű és szagú sajtfajta egy szerencsés véletlennek köszönhetően jött létre. A legenda szerint egy nap egy részeg sajtkészítő véletlenül az érlelőbarlangban hagyott egy félig megevett vekni kenyeret. Amikor legközelebb visszatért a helyszínre, meglepetten vette észre, hogy a kenyéren képződött penész a sajtra is kiterjedt, ráadásul kékre változott. Manapság a kéksajtot irányított körülmények között, egy speciális baktériummal készítik.
A közkedvelt tejtermék eredete az ősi civilizációból ered. Úgy tudni, hogy egykor a közép-ázsiai pásztorok tartósítás céljából állatgyomorból készült tárolókban tartották a tejet. Ám egy idő után észrevették, hogy a tej szilárdulni kezd, és savanykássá válik az íze: a jó baktériumoknak köszönhetően joghurttá vált.
Habár a történet eredetisége vitatott, úgy tudni, hogy a sós nassolnivaló egy bosszú eredménye. Még 1853-ban, egy New York-i étteremben az egyik visszaküldte a sültkrumpliját, mondván, az túl vastag. A pincér úgy felhúzta magát a dolgon, hogy fogta magát, és ő maga készített újat: ám a krumplikat olyan vékonyra szeletelte, amennyire csak tudta.
Gyakran a Krisztus előtti 6. századra teszik a sör eredetét, még most sem teljesen tiszta, mikor találhatták fel. Egyes történészek úgy vélik, egy véletlennek köszönhető: egy kültéri kenyérkészítést eső szakított félbe, majd amikor néhány nap múlva be akarták fejezni a folyamatot, felfedezték az erjesztett folyadékot.