Bonnie és Clyde bűnözőpárosa már életében igazi népmesei hőssé vált a 30-as évek Amerikájában, pedig legalább kilenc ember megölése és számos kisvállalkozás tönkretétele fűződött a nevéhez.
Forrás: Wikipedia
Kevés olyan bűnöző van, akinek évtizedekkel a halála után is megmarad a kultusza. A szerelmes gyilkosok pont ilyenek. Talán elsősorban azért, mert a nagy gazdasági világválság idején az emberek úgy érezték, helyettük is revansot vettek a gyűlölt bankokon, és egészen halálukig nem adták fel az elveiket. Így aztán hősként ünnepelték őket, és idővel egyre szimpatikusabb kép alakult ki róluk.
Pedig a való életben koránt sem voltak azok a szép, kedves, bátor és gáláns bűnözők, ahogy a róluk készült könyvek és filmek sugallják.
Egyrészt nemcsak bankokat raboltak, hanem magánkézben lévő boltokat és benzinkutakat is, még jobban megnehezítve ezzel a kisvállalkozók életét, akiket a válság amúgy is sújtott. Másrészt eszük ágában sem volt szétosztani a zsákmányt a szegények között, mint afféle modernkori Robin Hood.
Végül minimum kilenc emberrel – de egyes feltételezések szerint 13-mal – végeztek, és több brutális testi sértést, csalást is elkövettek.
Bonnie Elizabeth Parker ugyan szegény családba született, és édesapját korán elvesztette, az iskolában jó eszű és tehetséges diáknak tartották. 16 évesen férjhez ment, és elköltözött anyjától, ám házassága három évig sem tartott. Igaz, a jegygyűrűjét egészen 24 évesen bekövetkezett haláláig viselte.
A nagy szerelmet azonban Clyde jelentette számára, akibe első látásra beleszeretett 1930. január 5-én, amikor egy baráti összejövetelen találkoztak.
Clyde Chestnut Barrow fiatalkora már korántsem ilyen makulátlan. A szintén szegénységben felnőtt tinit többször letartóztatták bolti és autólopásért, széfek kifosztásáért.
Clyde nem sokkal Bonnie-val való megismerkedése után került először börtönbe, 21 évesen. S a rácsok mögött követte el az első gyilkosságot, egy őt szexuálisan molesztáló rabtársát verte halálra egy vascsővel. Mivel sikerült egy életfogytos nyakába varrni az egészet, 1932-ben szabadulhatott, és innen megkezdődött a két évig tartó ámokfutás.
Amelynek végére a rendőrség 1934. május 23-án tett pontot. Gibsland határában nyitottak tüzet a Ford Deluxe V-8-as kocsiban érkező szerelmesekre. A golyózáporban Clyde azonnal meghalt, míg Bonnie még érzékelte szerelme elvesztését, mielőtt közvetlen közelről fejbe lőtte a texasi rendőrfőnök.
Az életében elválaszthatatlan páros tagjait aztán külön, egymástól távol temették el.
Ám ez sem tudta megakadályozni, hogy a nevük örökre összeforrjon.