Se vele, se nélküle kapcsolatban élt a házaspár, akik még egyszer utoljára békülési céllal egy szobát vettek ki egy szegedi panzióban. A beszélgetés nem a tervek szerint alakult, a férj bedühödött, és egy vascsővel agyon verte feleségét.
Forrás: Police.hu
Még a sokat látott rendőrök is elszörnyedtek, amikor meglátták a gyilkosság színhelyét. A szegedi panzió szobáját mindenhol vér borította, pedig, mint kiderült, a házaspár, legalábbis a férj ki akart békülni válófélben lévő feleségével. De a beszélgetés vitába torkollott, a magából kifordult férfi nem tudta feldolgozni, hogy nincs remény. Ekkor előkapott egy 80 centis vascsövet, és többször felesége fejére és nyakára sújtott vele.
A nő az ütlegelés erejétől olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette. A gyilkos tettétől megzavarodott, de nem menekült el, megkereste a Batthyány utcai panzió tulajdonosát. Elmondta neki mit tett, ő hívta a rendőrséget. A magába zuhant férfi a helyszínen megvárta az egyenruhásokat, semmi ellenállást nem mutatott.
Az emberölés bűntette miatt indult eljárásban a főügyészség a szökés, elrejtőzés és az eljárás meghiúsításának veszélyére figyelemmel indítványozta a letartóztatás egy hónapra történő elrendelését.
Az emberölés bűntette miatt indult eljárásban a főügyészség a szökés, elrejtőzés és az eljárás meghiúsításának veszélyére figyelemmel indítványozta a letartóztatás egy hónapra történő elrendelését.
– A Szegedi Járásbíróság nyomozási bírája nem végleges végzéssel, a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség indítványának helyt adva egy hónapra elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki pénteken megölte a feleségét Szegeden – mondta a Borsnak a Dr. Shaágy Flóra, főügyészségre kirendelt ügyész.
A letartóztatást elrendelő elsőfokú bíróság kifejtette, hogy az emberölés bűntette kiemelkedő tárgyi súlyú, 5-15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő
Így a gyanúsított szökésétől, elrejtőzésétől tartani kell, emellett a nyomozás kezdeti szakasza miatt az eljárás jogellenes befolyásolásának, a bizonyítás meghiúsításának veszélye is fennáll. A bíróság a fenti veszélyek kivédését kizárólag a legsúlyosabb kényszerintézkedéssel, letartóztatással látta elérhetőnek.
A nyomozási bíró letartóztatást elrendelő végzését az ügyész tudomásul vette, míg a gyanúsított és védője fellebbezett, így a végzés nem vált véglegessé.