Illetve lehet, hogy használja, de az biztos, hogy a titkosított üzeneteit nem a saját alkalmazásán keresztül küldi.
Forrás: AFP
Nemrégiben derült ki, hogy hackerek kártékony munkájának köszönhetően 533 millió Facebook-használó személyes adatai lettek nyilvánosan elérhetők az interneten és az adatlopás még a hírességeket is elérte.
Például a Facebook alapítóját, Mark Zuckerberget is, akinek lakhelye, születési és házassági adatai, Facebook-azonosítója és telefonszáma is nyilvánosságra került.
A telefonszám alapján pedig Dave Walker biztonsági szakértő kiderítette, hogy a Facebook-alapító felhasználója a Signal nevű titkosított csevegőnek.
Zuckerberg láthatóan vigyáz a saját magánszférájára egy olyan végponttól végpontig terjedő titkosítást használó csevegő használatával, aminek nem a Facebook a tulajdonosa.
– írta bejegyzésében a szakértő.
In another turn of events, Mark Zuckerberg also respects his own privacy, by using a chat app that has end-to-end encryption and isn't owned by @facebook
— Dave Walker (@Daviey) April 4, 2021
This is the number associated with his account from the recent facebook leak. https://t.co/AXbXrF4ZxE
A lebukás tényét erősíti, hogy Zuckerberg Signal-fiókja április ötödikéig volt aktív, ami minden bizonnyal nem véletlen annak tudatában, hogy a Facebook adatokat érintő szivárgás április negyedikén került nyilvánosság elé.
Az utóbbi időben már egyre többen használnak az adatvédelemre fókuszáló, fejlett titkosítást használó csevegő alkalmazásokat, miután a szintén a Facebook tulajdonában álló WhatsApp bejelentette, hogy a felhasználóknak a jövőben bele kell egyezniük abba, hogy a WhatsApp az általa kezelt felhasználói adatokat az anyacég Facebooknak is átadhatja.
(via)