Több, mint biztató eredmények.
Forrás: AFP
Egy ausztrál kutatócsapat a Molecular Therapy nevű szaklapban publikálta eredményeit egy új koronavírus-gyógyszerrel kapcsolatban, és a vizsgálatuk eredménye igencsak reménykeltő. Az egereken végzett kísérletek során ugyanis az általuk fejlesztett készítmény
99,9 százalékban elpusztította a koronavírussal fertőzött sejteket.
Ráadásul a „lopakodó” nanorészecskék egyenesen a rágcsálók tüdejében felhalmozódott, vírusos sejteket ölték meg, ami nagyon jó hír, hiszen ha a szer embereknél is működik, akkor a fertőzött betegek kezelése kevésbé fejlett egészségüggyel rendelkező országokban, illetve gyengébben felszerelt intézményekben is lehetséges lenne, a szer tömegtermelése pedig a kutatók szerint viszonylag költséghatékonyan működne.
Ezek a nanorészecskék 4 Celsius-fokon 12 hónapig működőképesek, de szobahőmérsékleten is kibírnak egy hónapot, vagyis ebből kifolyólag a használatuk nagyon széles körű lehet.
– meséli Kevin Morris professzor, a kutatás egyik vezetője.
A technológia egyébként ugyanúgy RNS-alapú, mint például a Pfizer-BioNTech vagy a Moderna vakcinája, de egy ún. géncsendesítés nevű módszerrel hozzák létre, melyek rövid kettős szálú interferáló RNS-ek. A módszer lényege, hogy így közvetlenül a koronavírus genomját lehet támadni, amely ezáltal nem tud tovább sokszorozódni.
A rossz hír viszont, hogy az emberkísérletek legkorábban 2023-ban kezdődhetnek el.