A magyar felnőtt lakosság 54 százaléka elégedett a koronavírus-járvány alatt bevezetett kormányzati egészségügyi intézkedésekkel – derül ki az Alapjogokért Központ legújabb közvélemény-kutatásából.
A felnőtt magyar társadalom véleményét felmérő, országosan reprezentatív mintán végzett kutatás alapján kijelenthető, hogy a tízből több mint öt (54 százalék) szavazókorú állampolgár elégedett a kabinet egészségügyi válságkezelésével.
Ezzel szemben a válaszadók csupán 43 százaléka mondta azt, hogy inkább elégedetlen a koronavírus-járvány alatt meghozott, egészségpolitikai döntésekkel, ami jelentős, 11 százalékpontos különbséget mutat az elégedettek javára.
Ennek oka az lehet, hogy nem pártpolitikai alapon ítélik meg a mögöttünk hagyott időszakot a magyarok: még a kormánnyal szemben kritikus válaszadók 20 százaléka is elégedett volt ugyanis az intézkedésekkel.
Az, hogy többen elégedettek a kormány egészségügyi lépéseivel, mint ahányan nem azok, annak is köszönhető, hogy a koronavírus-járvány harmadik hullámának megálljt parancsolt a magyar oltási program kellő gyorsaságú végrehajtása, ami a keleti vakcinák beszerzése nélkül nem lett volna végrehajtható.
A baloldali pártok által gyakran támadott orosz oltóanyag felhasználásával a magyarok túlnyomó többsége, 74 százaléka egyetért, jó ötletnek tartja az alkalmazását, és mindösszesen a megkérdezettek 12 százaléka tartotta rossznak. Ez az adat közelít az Alapjogokért Központ áprilisi kutatási eredményeihez is, ahol a magyar felnőtt lakosság 72 százaléka mondta azt, hogy elégedett a keleti vakcinák beszerzésére is fókuszáló stratégiával.