A most induló nemzeti konzultáció a járvány utáni életünkről szól.
A kérdések többsége a gazdaság megerősítéséről, illetve a védekezéshez szükséges intézkedésekről szól. De nem mehetünk el természetesen szó nélkül a migráció kérdése mellett sem, hiszen a járványok és a népvándorlások korát éljük - mondta Kovács Zoltán, Nemzeti kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár.
Az új nemzeti konzultáció a járvány utáni életünkrÅl szólAz új nemzeti konzultáció a járvány utáni életünkrÅl szól. A kérdések többsége a gazdaság megerÅsÃtésére, a védekezéshez szükséges intézkedésekre vonatkozik, de nem mehetünk el szó nélkül a migráció kérdése mellett sem.
Közzétette: Magyarország Kormánya â 2021. június 24., csütörtök
Ahhoz, hogy Magyarországot megerősítsük, ezekre a kérdésekre várunk választ a magyaroktól. Iránymutatást arra nézve, hogy milyen intézkedéseket vezessünk be
- fogalmazott.
Hozzátette, mi sem mutatja jobban a migrációs nyomást Magyarországra nézve, mindhogy az idei évben eddig 38 ezer illegális migránst tartóztattak fel a hatóságok a magyar határokon. Miközben tavaly ez a szám csak 10 ezer volt.
Brüsszelben az előző évekből mintha mit sem tanultak volna, továbbra is a migránsok szétosztásának a kérdése van napirenden. Magyarország álláspontja ebben a dologban, ebben a kérdésben régóta ismert, de úgy gondoljuk, hogy ezzel továbbra is foglalkoznunk kell
- mondta Kovács Zoltán.
Foglalkozni kell azzal is, hogy a migránsok megjelenése az európai határokon és az illegális migráció folytatódása nagyon komoly közegészségügyi, járványügyi kockázatokat is rejt, hiszen ezek az emberek anélkül próbálják elérni céljaikat Európában, hogy bármilyen egészségügyi ellenőrzésen átmentek volna, és ismeretlen vírusvariánsokat hozhatnak Európába.
Három kérdés folglakozik a konzultációban a migráció kérdésével. Választ várunk arra, hogy vajon engednünk kell-e a Soros-féle szervezetek nyomásának, és meg kell-e változtatnia Magyarországnak az ismert álláspontját, amely szerint nem szabad illegális migránsokat engedni Európába. Fel kell őket tartóztatni az európai határoknál és lehetőleg a saját hazájukban kell megoldani a porblémáikat
- fogalmazott.
Ugyanígy kérdést tesznek fel azzal kapcsolatban is, hogy engedni kell-e a kötelező szétosztást célzó brüsszeli terveknek. És azzal a kérdéssel is foglalkoznak, hogy vajon a járvány utáni időszakban egyáltalán szükség van-e migrációra Európa kapcsán.
A mi javaslatunk az, hogy a következő két évben egyáltalán ne fogadjon Európa migránsokat a világ különböző részeiről
- zárta Kovács Zoltán.