Aktuális

Írott és íratlan szabályok: így ne menjen mások agyára a strandon!

Bors

Létrehozva: 2021.08.17.

Vannak olyan írott és íratlan szokások, szabályok, amelyeket illik betartani, ha strandra megyünk. Ha ezeket megfogadjuk, sem magunknak, sem másoknak nem okozunk kellemetlen perceket.

Írott és íratlan szabályok: így ne menjen mások agyára a strandon!

Forrás: Pexels

Ahogy annak idején Kovács Eszti is énekelte: annyi vicceset látni, hallani a strandon. Bambi azóta már nincs, de van sok más, mi kapható. A Bors csokorba szedte a legfontosabb szabályokat, amikkel elkerülhetjük a kellemetlen eseteket, és nem minket látnak viccesen.

Ne másszunk egymás szájába

A strandoláskor a legtöbb feszültség abból adódik, amikor fészekrakó ösztönnel felvértezve igyekszünk megtalálni a legideálisabb helyet magunknak és a holmijainknak. Az összezártság érzése, hogy nagyon közel vannak hozzánk idegen emberek, sokszor frusztráló lehet.

Kérdés, hova pakoljunk: ne túl távol a medencétől, de elég közel, elkerülve azt, hogy rajtunk lépkedjenek át. Ideális táv a 3-4 méter, persze csak ha nincs tumultus.

Hallgassunk az úszómesterre

Szerencsés helyeken a fiatal lányok legeltetik az úszómestereken a szemüket, de ők azok, akik nem díszelegnek a strandon. Ha jön a fránya eső, a fejekben pedig sűrű köd van, akkor ő lesz az, aki be akar – és be is fog – úszni utánunk. A strandok házirendjét ők tartatják be, ezért nekik mindig igazuk van.

Ezért ne ugráljunk a másik fejére, ne menjünk a medencébe betegen, és ha a strand megköveteli, használjunk úszósapkát. Ha nekünk szól a sípszó, egyenes úton távozhatunk nemcsak a medencéből, de a strandról is.

Ne mi legyünk a DJ-k!

Igen, van, akinek a zenétől felforr a vére, de ha hallani akarja a másik hangját, inkább vegye lejjebb a hangerőt. Manapság ugyanis nagyon elterjedtek a kisméretű, hordozható hangszórók, amivel telefonon keresztül hallgathatjuk kedvenc zenéinket.

Megfelelő hangerőn nincs is ezzel baj, de ha a saját hangunkat sem halljuk, inkább tekerjünk egyet lefelé a gombon. A Lambada is idegesítő tud lenni tizedjére!

Ne szemeteljünk

Ugyan minden strand alkalmaz takarítónőt, aki hiába szuper-woman, igen nehéz a dolga, mert seper egyet jobbra, seper egyet balra, mégsem lesz ragyogó tisztaság.

Az ő munkáját könnyíthetjük azzal, ha a strandtáskába a naptej és a törölköző mellé egy kis szemétgyűjtő zsákot is magunkkal viszünk. Ezt aztán egy mozdulattal kidobhatjuk a kukába – még jobb, ha ezt otthon tesszük meg.

Büfébe csak szárazon

A magyar strandokon a rántott húsos szendvics állandó sláger évtizedek óta, de ki ne tudna ellenállni egy hot-dog – kávé – limonádé kombónak, ha már végre itt a nyár?! Egy a lényeg: a büfére ne vigyük magunkkal a medence vagy a tó vizét.

Inkább várjunk 10-15 percet, amíg megszáradunk, vagy kapjunk magunkra egy száraz ruhát, törölközőt.

Figyeljünk a gyerekre

A nyári gyerekek a Balaton-parton – és máshol is – kacagnak, nevetnek, de vigyázzunk rájuk, hogy el ne vesszenek! A kicsik ugyanis sokszor figyelmetlenek, ráadásul hangosak, így a szülő felelőssége, hogy odafigyeljen a lurkókra.

Így nem kerül homok a másik vendég fejére és nem omlik össze a homokvár sem. Közben számtalan dologra megtaníthatjuk őket, amivel később tekintettel tudnak lenni másokra!

Lazuljunk le kicsit

Az élvezhető strandoláshoz ne vegyünk magunkra mindent. Igyekezzünk toleránsak lenni, hisz a gyerekek sem fognak némán a vízbe ugrani, a tinik sem halkan fogják élvezni a hátralévő szünidőt, és bizony néha eltéved egy-egy frizbi.

Ezek nem nekünk szólnak, így hát ne sikítsunk, ha véletlen egy labda egy bácsira esik rá. Élvezzük mi is a strandot, mert ott annyira szép és jó!

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek