Aktuális

Elképesztő tévhitekkel védekeznek az oltásellenesek

Bors

Létrehozva: 2021.09.21.

Az oltási kedv az egész világon megtorpant, sok ember tévhitek és összeesküvés elméletek sora miatt nem meri beoltatni magát, annak ellenére, hogy a szakemberek egyöntetűen az oltás mellett állnak ki.

Prof. dr. Tóth Sándor szerint nincs okunk félni az oltástól, a vírustól annál inkább. A professzor a Borsnak megcáfolta ezeket a tévhiteket. 

1. Tévhit: Akinek erős az immunrendszere, az el sem kapja a Covidot

Dr. Tóth Sándor szerint az immunrendszerre alapozni, lutri. 

Akár 1-2 napos lazítás az immunrendszerben fogékonyabbá teszi adott pillanatban a fertőzésre. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a koronavírus nem egy nátha, egy tünetmentes fertőzés után is jelentkezhet a poszt-covid szindróma, ami hónapokra vagy akár évekre is ronthatja az életminőséget. Hosszan tartó szövődményként jelentkezhet krónikus fáradtság, vagy ködös, nehézkes gondolkodást okozhat – részletezte a professzor. 

2. Tévhit: Túl hamar lett oltóanyag, ez egy emberkísérlet, hosszú távú mellékhatásait még nem ismerjük ezeknek a szereknek.

Bár az mRNS technológia még új, de hosszú éveken keresztül kísérleteztek már vele. 

A legfontosabb, hogy ennek semmilyen része nem fog beépülni a sejtjeinkbe, és nem fogja megváltoztatni a DNS-ünket

– emelte ki  dr. Tóth Sándor, aki azt is hozzátette: új a technológia, de biztonságos. 

3. Tévhit: Az influenzavírus minden évben rengeteg embert megbetegít, mégsem zárjuk le a világot és nem is kellett maszkot hordanunk. 

Tóth Sándor kiemelte: a koronavírus nem influenza. Agresszívebb és gyorsabban is terjed. 

Az influenzánál 2-3-szor halálosabb, emellett poszt-covid szövődmények olyanoknál is felléphetnek, akik panaszmentesen estek át a betegségen, az influenzára ez egyáltalán nem jellemző – hangsúlyozza a professzor.

+ 1 Tévhit: Magánügy, hogy beoltatom-e magam

A szakemberek egyöntetű véleménye, hogy a megfelelő átoltottság nélkül a járvány nem fog véget érni. Így igenis van felelőssége az egyénnek is, hiszen az is kiderült már, hogy sokkal kevesebb eséllyel tudja terjeszteni az a vírust, aki be van oltva. Azt pedig senki sem tudhatja, láthatja előre, hogy kit dönt le a lábáról úgy a betegség, hogy annak súlyos következményei legyenek. Kemenesi Gábor ennek kapcsán közösségi oldalán kiemelte:

Ez egyéni szinten jobb védelmet, társadalmi szinten pedig a vírus nehezebb terjedését jelenti

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek