A kutatócsoport két éven keresztül száz csecsemőt figyelt meg, akiken az autizmus korai jeleit látták.
A Nyugat -Ausztráliai Egyetem szakértői tanulmányt végeztek, amelynek eredményei szerint kijelentették, hogy az autizmus tüneteinek többsége a gyermek hároméves koráig kezelhető, ha időben észreveszik őket és alkalmazzák a szükséges terápiát. A tudósok munkáját szeptember 20 -án, hétfőn tette közzé a JAMA Pediatrics.
Az autizmussal élő gyermekek száma évente 13% -kal nő
Az Egészségügyi Világszervezet szerint az autizmus spektrum zavarai 160 gyermek közül körülbelül egynél fordulnak elő, ugyanakkor hatékony kezelési módszer még nem ismertek a betegségre.
A kísérletet végző orvosok két éven keresztül száz csecsemőt figyelt meg, akiken az autizmus korai jeleit látták
A gyerekeket két csoportra osztották: az elsőnek csoportnak tanfolyamokat tartottak a viselkedéskorrekcióról és értelmi fejlődésről, a második csoportot pedig időről időre különböző teszteknek vetették alá, amelyeknek célja az autizmus spektrumzavarok súlyosságának felmérése volt.
A tudósok arra a következtetésre jutottak, hogy az egyszerű korrekciós tanfolyamok majdnem tízszeresére csökkentették annak valószínűségét, hogy az autizmus jelei 3 éves korban annyira markánssá váljanak, hogy azok már a külső környezet számára is észrevehetőek legyenek.
Ezek az intézkedések jelentősen javították a releváns rendellenességek vizsgálati eredményeit, valamint jótékonyan befolyásolták a gyermekek hajlandóságát a szülőkkel és másokkal való interakcióra.
Az autizmus jelei 2 éves korban is megfigyelhetőek már, de gyakorlatilag egészen pici kortól kezdve felfigyelhetünk a gyermekkori autizmus tüneteire. Az autizmus súlyossága a tünetek viszonylatában egyénenként változhat. Egyes autista emberek egész életükben teljes ellátásra szorulnak, míg mások képesek önállóan dolgozni és minimális segítséget vesznek igénybe vagy egyáltalán nem szorulnak segítségre.