Van egy rossz hírünk: szakértők szerint az egyetlen tuti megoldás, amivel fel tudjuk venni a harcot a már kialakult másnapossággal, sokkal rosszabb, mint maga a macskajaj.
Forrás: Shutterstock
Rendkívül rossz hírt közöltek a szakértők a másnapossággal kapcsolatban: ugyan van, ami segít rajta, ám ezzel valójában többet ártunk, mint használunk – azaz soha semmilyen orvos nem fogja jó szívvel ajánlani.
Egy lengyel származású, de jelenleg Ausztráliában élő doki, Dr Karl Kruszelnicki a legutóbbi podcastje során beszélt minderről. Elmondta: nem véletlen, hogy a "kutyaharapást szőrével" módszerre autodidakta módszerrel majd mindenki rájött. A másnaposságot ugyanis az elfogyasztott alkohol lebomlása során keletkező méreganyagok okozzák, amikor azonban ráiszunk másnap reggel a rosszullétre, a szervezetünk egyszerűen nem a korábbi szesz lebontásával, hanem az újonnan elfogyasztott feldolgozásával kezd foglalkozni, azaz a másnapos rosszullétet okozó anyagok felszabadulását késleltetjük.
Fontos azonban megjegyezni, hogy ugyan késleltetjük a hatást, de nem szüntetjük meg, azaz egy idő után utolér minket a másnaposság. Egyszerűen elodázzuk a bajt, közben pedig az újabb bevitt alkohollal újabb bajt okozunk.
Azaz van egy rossz hírünk: a már kialakult másnaposság ellen mégsincs igazán jó módszer, csak megelőzhetjük azt. A legjobb, ha az alkohol kiváltotta kiszáradást ellensúlyozzuk megfelelő mennyiségű (nem alkoholos!) folyadék elfogyasztásával italozás alatt, vagy a legtutibb módszerhez folyamodunk a macskajaj ellen: nem iszunk.
(Via)