Aktuális

Félbeszakadt a munka, sokkoló dolgot fedeztek fel az egyik barlangban

Bors

Létrehozva: 2021.10.06.

Egy lávacsatornát indultak felfedezni a szakértők, ám egy sokkal borzasztóbb jelenségre bukkantak. Sokkot kaptak a kutatók, amikor egy hatalmas csonthalmazra bukkantak az egyik barlangban.

Félelmetes felfedezést tettek a kutatók, miközben a szaúd-arábiai Umm Dzsirszan lávacsatornát akarták közelebbről megvizsgálni. A lávacsatornák olyan földalatti járatok, amelyeket a lávafolyamok vájnak ki, és amik akár 2000 fokos hőmérsékletnek is ki lehetnek téve keletkezésük során. Az áramlás lecsengése után pedig akár 64 kilométert is meghaladhatja egy-egy alagút hossza. 

A már említett Umm Dzsirszan az egyik leghosszabb ilyen földalatti rendszer, aminek hossza kb. 2222 kilométer és szélessége 11-23 kilométer. A lávacsatorna nyugati bejáratánál azonban a tudósok rendkívül sűrű csonthalmazra bukkantak. 

Ezek közül több mint 1900-at elemeztek, amik állítólag 40 egyedi élőlényhez tartoztak, köztük emberekéhez is. A kutatás kezdeti fázisában két emberi koponyatöredékre is bukkantak. Az állatcsontok között akadt szamár, kecske, teve és kutya is – részletezte a DailyStar.

Ám sokáig homály fedte, hogyan került a barlangba a hatalmas csonthalmaz. Egy új kutatás azonban megállapította, hogy valószínűleg a csíkos hiénáké az odú, amikről köztudott, hogy számos különböző állatot, köztük embereket is fogyasztanak.

A kutatók által közzétett tanulmány szerint a csontokon hagyott rágási és emésztési nyomok megegyeznek a modern hiénákéval.

Bár lehetséges, de a szakértők úgy gondolják, hogy a vadállatok nem öltek ember a zsákmányért. Inkább azt tartják valószínűnek, hogy a közeli temetkezésekből ásták ki a holttesteket, és a földalatti barlangban falták fel őket. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek