<meta charset="utf-8" />A BKK-sávként becézett felfestés kiakasztotta a fővárosi autósokat, ráadásul a kiegészítő táblák körül is óriási a káosz.
2020 novemberében jelent meg a rejtélyes BKK felirat a Múzeum körút aszfaltján, a buszsáv helyén. De mi az a BKK-sáv? A Budapesti Közlekedési Központ szerint: olyan egyedi buszsáv, amelyet a „mindkét oldalról behajtani tilos, kivéve a BKK járművei és motorkerékpárosok” kiegészítő táblával együttesen kell értelmezni. Így azonban sem a taxisok, sem azok a kanyarodó civil autók sem hajthatnak rá, akik eredetileg a buszsávot használhatnák.
Pető Attila „KRESZ-professzorral” jártunk utána, hogy kik használhatják a sávot, és milyen aggályokat vet fel a közlekedés szempontjából a BKK-sáv.
„A buszsávot a menetrend szerint haladó buszokon kívül a taxisok is használhatják, valamint a motorkerékpárosok. A BKK-sáv létrehozói azonban úgy értelmezik, hogy ide nem hajthatnak be a taxisok, de ezt jogszabály nem írja elő”
– árulta el a Metropolnak a közlekedési szaktanár és szakoktató. Amennyiben kíváncsi vagy rá, hogy a szakértő szerint milyen egyéb problémákat vet fel a BKK-sáv, kit büntethetnek meg, és kit nem, valamint, hogy hogyan úszták meg a büntetést a sávra hajtó autósok, akkor keresse a hétfői Metropolt a terjesztőiknél, vagy látogason el a Metropol.hu weboldalra.